a
Strona głównaTechnologiaXiaomi Mi6 – chińska ekspansja na rynku smartfonów trwa!

Xiaomi Mi6 – chińska ekspansja na rynku smartfonów trwa!

Xiaomi Mi6

Trudno wyobrazić sobie codzienność bez telefonu komórkowego. Od kilku lat najpopularniejszymi modelami pozostają smartfony – to w zasadzie nie tylko urządzenia służące do komunikowania się, ale też do zdobywania informacji, koordynowania pracy pozostałych członków zespołu, weryfikowania wiarygodności firm, porównywania cen produktów czy płacenia w sklepie. Postęp technologiczny jest na tyle dynamiczny, że co roku na rynku pojawiają się nowe innowacyjne modele smartfonów. Ceny niektórych mogą przyprawiać przy tym o zawrót głowy, zwłaszcza, jeśli nie interesuje nas nabywanie aparatu w ramach leasingu czy też umowy z operatorem. Szczęśliwie dostępne są również wysokojakościowe telefony mniej znanych producentów, takie jak Xiaomi Mi6. Co warto o nim wiedzieć? Zapraszamy do lektury.

Marka Xiaomi jest stosunkowo mało znana w Polsce, niemniej jednak jej ekspansja przebiega sukcesywnie. Wyróżnikiem modelu Xiaomi Mi6 jest bardzo dobra zależność jakości od kwoty, jaką trzeba na urządzenie przeznaczyć. Oczywiście dla użytkowników najistotniejsze pozostają parametry. Wyświetlacz FullHD, tryb chroniący wzrok – o niskiej emisji niebieskiego światła – najszybszy procesor dla oprogramowania typu Android, Snapdragon 835 oraz wydajność jedna z najwyższych na rynku to nie jedyne zalety tego modelu. Smartfon wyposażony jest w czytnik linii papilarnych umieszczony pod ekranem. Dzięki niemu możliwe jest odblokowywanie go bez konieczności wpisywania kodu. Xiaomi Mi6 nie jest całkowicie wodoszczelny, wykazuje jednak wysoką tolerancję na wilgoć. Ponad to smartfon wykorzystuje wszelkie przydatne technologie łączności, takie jak Wi-Fi, Bluetooth, GPS, LTE Cat etc. Prócz tego Mi6 obsługuje dwie karty SIM i NFC – co oznacza, że można nim dokonywać zbliżeniowych płatności. Mankamentem dla niektórych użytkowników może być brak wyjścia słuchawkowego, jednak obecnie na rynku nie brakuje bezprzewodowych wariantów. Poza tym ten drobny szczegół z pewnością nie zostanie zauważony dzięki dwóm aparatom fotograficznym – kolorowym oraz czarno-białym, z dwukrotnym zoomem optycznych, czteroosiową optyczną stabilizacją obrazu i innymi funkcjami.

Xiaomi Mi6

Na uwagę zasługuje również design. Smartfony są starannie wykonane, mają ergonomiczny kształt. Ich ramki wykonano ze stali, zaś dostępne kolory obudowy to czarny, niebieski oraz biały (można zdecydować się także na wariant luksusowy – z obudową z ceramiki wraz z inkrustacjami ze złota). Co natomiast z ceną? Tutaj mogą pojawić się pewne nieścisłości. O ile bowiem w kraju producenta, Chinach, smartfon będzie kosztował równowartość od ok. 1500 – 1800 zł, to na terenie Europy kwoty te będą znacznie wyższe (z uwagi na doliczane podatki, koszty sprowadzenia etc.).

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Latest comments
  • Xiaomi robi robotę, już za 400zł można od nich dostać porządny telefon

Zostaw komentarz