a
Strona głównaEkonomiaWynajem samochodu czy zakup? Sprawdź, co się bardziej opłaca

Wynajem samochodu czy zakup? Sprawdź, co się bardziej opłaca

wynajemsamochodowbialystok1

Mobilność jest wpisana we współczesne standardy – czy to w przypadku sfery zawodowej czy też prywatnej. Korzystania ze środków transportu wymagają niezliczone sytuacje w życiu codziennym. Jednakże z różnych powodów coraz więcej osób nie decyduje się na zakup samochodu. Jedną z przyczyn może być troska o środowisko naturalne, ale znacznie częściej chodzi o kwestie finansowe.

Zakup auta to przecież dopiero początek. Konieczne jest również uregulowanie opłat urzędowych (m.in. rejestracja, ubezpieczenie OC i AC), a w przypadku samochodów używanych również badania techniczne (przed rejestracją) czy pierwsze naprawy. Codziennością pozostają także wydatki (dodajmy, rosnące) na paliwo, komplet opon zimowych/letnich, nieprzewidziane naprawy (nawet drobne). Łączne koszty utrzymania samochodu mogą więc być niewspółmiernie wysokie w stosunku do tego, jak często naprawdę z niego korzystamy. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi http://www.carforyou.com.pl – profesjonalna wypożyczalnia samochodów.

Dostępność, szeroki wybór, minimum formalności – wypożyczalnie przyszłością motoryzacji?

Korzyści płynące z obejmują wynajmu samochodu obejmują m.in.:

  • niezależność – samochód pozwala przemieszczać się na dowolnym obszarze, a rozliczani jesteśmy z przebytych na dobę kilometrów – natomiast skorzystać z usług wynajmu samochodów w Białymstoku można skorzystać o dowolnej porze, każdego dnia tygodnia;
  • dopasowanie do różnych sytuacji losowych – niezależnie od tego, czy potrzebujemy wypożyczyć auto do przemieszczania się w odległym mieście, czy też z uwagi na awarię naszego własnego pojazdu – wynajem jest rozwiązaniem optymalnym (zwłaszcza, gdy ubezpieczyciel nie gwarantuje samochodu zastępczego na czas awarii);
  • oszczędność czasu – który w innym wypadku trzeba by poświęcić na przestudiowanie rozkładów jazdy transportu publicznego.

W profesjonalnej wypożyczalni samochodów można wybierać spośród modeli najbardziej niezawodnych marek pojazdów, takich jak Audi, Volkswagen, Opel. Wynajem samochodów w Białymstoku gwarantuje dostępność zarówno osobowych sedanów, hatchbacków, jak i aut dostawczych, a nawet lawet. Flota samochodów regularnie jest poddawana przeglądom – dzięki temu ich stan techniczny jest wzorcowy. Dodatkowo pojazdy są czyszczone po każdym kliencie, by komfort użytkowania był na najwyższym poziomie.

Wynajem samochodów w Białymstoku nie sprawia trudności natury formalnej – wystarczy dowód osobisty oraz ważne prawo jazdy. Na usługę można się zdecydować niezależnie od pory dnia, ponieważ wypożyczalnia jest do dyspozycji klientów przez całą dobę. Jedynym dodatkowym kosztem pozostaje kaucja (wynosząca kilkaset złotych), która jest zwracana pod koniec użytkowania pojazdu, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z długoterminowym czy też kilkugodzinnym wypożyczeniem.

wynajemsamochodowbialystok1

Wynajem samochodu – kiedy opłaca się najbardziej?

W świetle wymienionych powyżej zalet warto rozważyć również argumenty przemawiające przeciw wypożyczaniu samochodów. Rozwiązanie to nie jest bowiem dla każdego. Osoby, które są zmuszone do codziennego korzystania z pojazdu przez cały rok nie skorzystają pod względem ekonomicznym. Dla nich jedynym wyborem pozostaje zakup (bądź wzięcie w firmowy leasing) samochodu. Jednakże – kierowcy, którzy siadają za kółkiem jedynie okazjonalnie, bądź też wybierają się na kilkudniowy wyjazd do innego miasta (nawet poza granicami kraju) – z pewnością docenią kompleksowość usług, jakie oferuje profesjonalny serwis wynajmujący auta. Wypożyczonym samochodem można się poruszać również na wakacjach, szczególnie, gdy komunikacja miejska pozostawia nieco do życzenia w obszarze komfortu oraz dostępności. Cena wynajmu, w zależności od modelu, może wynosić od 100 do kilkuset złotych za dobę, w zależności od przebytych kilometrów. Jeśli kwotę te podzielimy przez liczbę pasażerów okaże się, że jest ona zbliżona do kilku całodniowych biletów autobusowych. Bądź też do… krótkiego kursu taksówką.

Podsumowując – współcześnie, gdy koszty utrzymania pojazdów rosną, a sytuacje, w których ich posiadanie jest konieczne często występują okazjonalnie, warto zdecydować się na wynajem samochodów. Białystok nie jest tutaj odosobnionym przypadkiem – niemniej warto podkreślić, że w tym rozwijającym się dynamicznie mieście możliwości skorzystania z transportu zastępczego są doprawdy szerokie.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz