a
Strona głównaTechnologiaJak wybrać obudowę do telefonu?

Jak wybrać obudowę do telefonu?

Szukasz nowego telefonu i dopasowanej do niego obudowy lub chcesz kupić osłonkę do smartfona, który już posiadasz? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz, jaki rodzaj etui sprawdzi się najlepiej. Przekonaj się, jakie materiały masz do wyboru i jakie korzyści niesie zastosowanie każdego z nich. Wybierz taką obudowę, by umożliwiała wygodne korzystanie ze smartfona, ale jednocześnie właściwie go chroniła.

Skórzane etui na telefon dla mężczyzn

Obudowę do smartfona ze skóry wybierają przede wszystkim mężczyźni. Wynika to z faktu, że jest masywna i rzuca się w oczy, więc do kobiet pasuje znacznie mniej. Drugim powodem jest różnica pomiędzy zawodami wykonywanymi przez kobiety (lżejszymi) a niektórymi mężczyznami (cięższymi, fizycznymi). Etui ze skóry mocuje się przy pasku spodni, by telefon był zawsze pod ręką. Poziom ochrony jest bardzo wysoki – urządzenie nie uszkodzi się od uderzenia, szarpnięcia, chwilowego obciążenia. To z kolei przekłada się na wyższą cenę względem modeli wykonanych z innych materiałów.

Nie kupuj „etui uniwersalnego”, bo możesz zostać oszukany. Obudowa musi być dopasowana do konkretnego telefonu i pasować do jego przycisków czy wycięcia na aparat. Porównywarka telefonów umożliwi Ci wybranie idealnego modelu smartfona, a dopiero później – znając jego specyfikę – dobierzesz etui.

Popularne obudowy z sylikonu oraz TPU

Młodzież wybiera obudowę do telefonu nie ze względu na poziom zabezpieczenia – lub nie przede wszystkim – ale z uwagi na wygląd. Szczególną popularnością cieszą się więc etui z sylikonu oraz TPU. Te pierwsze mają bardzo niską cenę, ale są gorszej jakości (sylikon z czasem twardnieje i może pęknąć), drugie kosztują więcej, ale wytrwają nawet przez lata.

Oba rodzaje obudów mają różne kolory i kształty. Mogą przypominać postacie z kreskówek, jak również mieć nadrukowane wzory i napisy. Znajdziesz je w internecie oraz w większości punktów z gadżetami do telefonów. Możesz też zakupić jedno w sklepie z elektroniką, gdy już wybierzesz swój wymarzony smartfon. Będziesz miał gwarancję, że telefon i obudowa są kompatybilne, a zakup tej drugiej nie będzie zbędnym wydatkiem.

Jaka ochrona telefonu dla sportowców?

Z ciekawego rozwiązania w kwestii ochrony smartfona mogą korzystać osoby ceniące aktywność na świeżym powietrzu. Specjalnie dla nich stworzono „etui dla biegaczy”, które jednak równie dobrze mogą kupić rowerzyści, rolkarze, miłośnicy deskorolki czy osoby ćwiczące w miejscu, np. na łące. Ma formę opaski, którą zakłada się na ramię. Dzięki temu telefon jest blisko głowy, więc łatwo podpatrzeć godzinę czy zmierzyć czas treningu. Można też wygodnie słuchać ze smartfona muzyki.

Wsuwka zamiast etui na telefon

O ile obudowa na telefon musi być dobierana do konkretnego modelu – powinna mieć wycięcia w miejscach telefonu czy czytnika odcinków palca, jak również przewidywać wcięcia na przyciski – o tyle wsuwka jest uniwersalna. Ważny jest jedynie rozmiar. Jeśli telefon się mieści, wszystko w porządku.

Wsuwka nie chroni przez uderzeniami ani wstrząsami, co niewątpliwie jest jej wadą. Umożliwia za to zabezpieczenie ekranu, gdy telefon wkładasz luzem do kieszeni, torebki lub plecaka.

Popularne materiał wsuwek to filc. Wiele modeli wykonywanych jest własnoręcznie i sprzedawanych na straganach rękodzielniczych. Kupując taki produkt, nie tylko zyskujesz ochronę telefonu, ale także wspierasz lokalny rynek. Do tego możesz liczyć na oryginalne ozdoby, których nie będzie miał nikt inny lub niewiele osób.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz