a
Strona głównaLifestyleWprowadź wiosnę w progi swojego domu!

Wprowadź wiosnę w progi swojego domu!

Wiosenne porządki? To doskonały sposób na rozbudzenie po zimowej chandrze! Dowiedz się, jak wprowadzić wiosnę w progi swojego domu.

Przede wszystkim okna

Nadejście wiosny zwiastują coraz to dłuższe dni i pierwsze promienie słońca. Właśnie wtedy przyroda budzi się do życia, a my odczuwamy przypływ energii. Wiosenne porządki należy więc zacząć od okien.

Umyj okna wraz z ramami i parapetami, korzystając z dobrych środków czystości. Nie zapomnij przy tym o wypraniu firan i zasłon. To one postawią kropkę nad i, podkreślając wiosenne słońce.

Odkurzanie

Pierwsze promienie słońca sprawiają również, że wszystkie zabrudzenia i nagromadzony zimą kurz robią się widoczne. Należy więc odkurzyć każdy zapomniany zakamarek. Może to zająć sporo czasu, ale z pewnością się opłaci. Lśniące meble dają niepowtarzalne wrażenie świeżości.

Wiosenny zapach

Aby wprowadzić wiosnę do domu, trzeba też zadbać o zapach. Ponieważ ten okres roku kojarzy się z szeroką gamą kwiatowych woni, najlepiej będzie postawić właśnie na odświeżacz o takim zapachu. Obecnie na rynku można dostać bardzo wiele produktów zapachowych, a niektóre z nich mogą wytrzymać nawet do 80 dni! Tego typu automatyczny odświeżacz powietrza znajdziesz w ofercie General Fresh.

Porządki w szafie

Wprowadzenie wiosny do domu nie może ominąć garderoby! Nadszedł czas na schowanie zimowych kurtek i butów oraz przejrzenie odzieży. W tym celu wyrzuć wszystkie ubrania z szafy, a następnie podziel je na 3 stosiki: rzeczy używane, nieużywane, rzeczy, które być może jeszcze założysz. Pierwsze ubrania wkładasz z powrotem do szafy (oczywiście poskładane!). Drugie pakujesz do worka i oddajesz np. potrzebującym. Trzeciemu stosikowi dajesz jeszcze miesiąc – jeżeli nic z niego nie założysz, oznacza to, że są to ubrania do oddania.

Wiosenna aranżacja

Po wiosennych porządkach warto przyjrzeć się też aranżacji wnętrz. Prawdopodobnie wciąż jest w nich trochę zimowo – na pewno gdzieś leży gruby koc, a gdzieś stoją świeczki o piernikowym zapachu. Tego wszystkiego trzeba się pozbyć.

Warto także przemyśleć kwestię ożywienia pomieszczeń. Możesz zakupić poduszki w żywych kolorach czy wymienić nudne zasłony na takie z ciekawym wzorem. Nie bez znaczenia są też rośliny. Świeżo ścięte kwiaty wprowadzą wiosnę w progi każdego domu.

Jak zatrzymać wiosnę na dłużej?

Przeprowadzasz wiosenne porządki, cieszysz się świeżością przez dwa dni, a potem wrażenie wiosny znika? To typowe. Aby zatrzymać wiosnę w swoim domu, należy systematycznie sprzątać. Nie muszą to być generalne porządki – wystarczy 15 min dziennie.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz