a
Strona głównaLifestyleWłosy cieniowane – w jakich przypadkach się sprawdzają, a kiedy cieniowania unikać?

Włosy cieniowane – w jakich przypadkach się sprawdzają, a kiedy cieniowania unikać?

wlosy cieniowane

Zmiana fryzury to dla wielu osób, niezależnie od płci, sposób na wyrażanie siebie. Trendy fryzjerskie oczywiście zmieniają się co roku, popularne są odmienne długości, odcienie, sposoby koloryzacji. Niemal zawsze jednak wśród najmodniejszych uczesań pojawiają się te wykorzystujące włosy cieniowane. W jakich przypadkach sprawdzają się doskonale, a kiedy cieniowania unikać? Zapraszamy do lektury.

Włosy cieniowane to odpowiednia propozycja szczególnie dla tych osób, które posiadają następujące problemy:

  • ich włosy są dość długie, umiarkowanie gęste, jednak nieco oklapłe u nasady. Odpowiednie cięcie może rozwiązać ten problem, o ile włosy nie są zbyt cienkie;
  • włosy są krótkie, jednak niezwykle gęste i ciężkie, nie chcą się układać;
  • włosy układają się w fale bądź też charakteryzuje je mocny skręt – w takim wypadku dużo łatwiej ujarzmić niesforne kosmyki.

Jeśli powyższe sytuacje nie są naszym udziałem, ale i tak kusi nas szeroki katalog mocnych fryzur eksponujących włosy cieniowane, należy upewnić się, czy przypadkiem nie posiadamy zbyt cienkich i delikatnych kosmyków. W takim wypadku przerzedzanie czupryny tylko pogorszy sytuację. Cieniowanie wyklucza też niektóre z zabiegów (a przynajmniej sprawia, że ich efekty prezentują się mniej korzystnie). Utrudnione jest m.in. podcinanie końcówek, a przecież ich rozdwajanie się jest naturalnym procesem. Ponad to trudniej jest nakładać serum czy odżywki zabezpieczające końcówki i strukturę włosa.

Nie zawsze też włosy falowane i kręcone układają się po zabiegu cieniowania lepiej – wiele zależy od struktury włosa i jego długości. Decydując się na cieniowanie dłuższych włosów warto pamiętać, że niektóre fryzury będą przez pewien czas dużo trudniejsze do wykonania – jak na przykład warkocz holenderski czy francuski, przygładzone upięcia etc.

wlosy cieniowane

Niezwykle istotna jest również prawidłowa pielęgnacja – obecnie w drogeriach nie brakuje kosmetyków dedykowanych osobom, które zdecydowały się na cieniowanie. To duże ułatwienie, ponieważ takie włosy wymagają szczególnej troski – łatwiej o nadmierne obciążenie, co nie wpływa korzystnie na kondycję skalpu. Warto pamiętać też, że nie sprawdzi się na cieniowanej fryzurze każdy typ koloryzacji – natomiast inne mogą prezentować się o wiele korzystniej, niż w przypadku włosów ściętych „klasycznie”. Z zamiarem cieniowania warto udać się do rekomendowanego salonu, ponieważ techniki wykorzystywane przy tego typu zabiegach muszą być przez fryzjera perfekcyjnie opanowane. Nie poleca się tym samym samodzielnego wykonywania cięcia – to może mieć skutki prawdziwie katastrofalne.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz