a
Strona głównaLifestyleWarkocz francuski – efektowna fryzura, która doda Ci urody!

Warkocz francuski – efektowna fryzura, która doda Ci urody!

Moda na niektóre uczesania nie przemija nigdy. Choć trendy dotyczące długości czy koloru włosów mogą się zmieniać z sezonu na sezon, to wciąż istnieją klasyczne fryzury, które nieodmiennie kojarzą się z elegancją i kobiecością. Jednym z takich uczesań pozostaje warkocz francuski. Niewiele pań decyduje się na takie upięcie, ponieważ jego wykonanie jawi się jako trudne i czasochłonne. Cóż… Z jednej strony to prawda, niemniej – wystarczy odrobina praktyki, by wyczarować na głowie tę efektowną fryzurę.

Klasyczny warkocz jest upięciem z trzech pasm długich włosów. W przypadku uczesania, jakim jest warkocz francuski potrzeba jednak więcej pasm. Z tej przyczyny fryzura najlepiej prezentuje się na włosach prostych i gęstych. Europejski krąg kulturowy przyzwyczaił nas do jednego warkocza, czasami oplecionego wokół koka, bądź też dwóch symetrycznie rozmieszczonych warkoczy. Jednak warto pamiętać, że to nie tylko domena europejczyków – drobne warkoczyki popularne były już wśród ludów pierwotnych. Warkocz francuski nawiązuje jednak do tradycji. Oto, jak osiągnąć wymarzony efekt:

  • przed przystąpieniem do pracy włosy trzeba dokładnie rozczesać. Nie powinny się puszyć, więc warto przygładzić je nawilżającym lekko kosmetykiem, na przykład lotionem w sprayu (nie sprawdzi się ani sklejający lakier, ani supermocnoutrwalający żel);
  • wszystkich pasm nie dzielimy na trzy części. Z górnej części włosów rozdzielamy trzy pasma i do nich dobieramy kolejne luźne pasma z pozostałych włosów. Trzeba zwrócić uwagę, by miały taką samą grubość), bazując na dwóch lub trzech grubszych. Kosmyki za każdym razem dobieramy nad gotowy już splot, istotne jest przy tym mocne ich zaciąganie – by uniknąć rozplecenia. Na zakończenie z pozostałych włosów (gdy nie ma już czego dokładać) robimy zwykły warkocz z trzech pasm. Jeśli nie podobają nam się ślady po dobieraniu kolejnych segmentów widoczne po bokach fryzury wystarczy je zaczesać. Całość utrwalamy lakierem, pamiętając, by zrezygnować z tych natłuszczających na rzecz bardziej suchych.

Zwieńczenie warkocza francuskiego, zwanego potocznie dobierańcem może stanowić zarówno wstążka, jak i elegancka ozdobna spinka, jeśli traktujemy fryzurę jako element wieczorowej kreacji.

Interesującym pomysłem jest również podpięcie zakończenia wsuwkami, tak by widoczny był jedynie splot. Warkocze dają wiele możliwości w kwestii stylizacji, pięknie będą się też prezentować na włosach ozdobionych pasemkami czy baleyagem.

 

Brak komentarzy

Zostaw komentarz