a
Strona głównaTechnologiaTelefon jako prezent na Dzień Babci – co powinien mieć?

Telefon jako prezent na Dzień Babci – co powinien mieć?

Telefon jako prezent z okazji Dnia Babci może być strzałem w dziesiątkę. Wcześniej warto jednak się zorientować, czy będzie w stanie posługiwać się smartfonem i nie jest wrogo nastawiona do nowoczesnych technologii. Kupując telefon dla seniorki, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

Oferta dla seniora – telefon w abonamencie, na kartę czy miks?

W momencie, gdy oczywiste jest, że babcia ucieszy się z aparatu telefonicznego, można podjąć decyzję o wyborze planu taryfowego, który będzie spełniał wszystkie jej oczekiwania. Obecnie wszyscy wiodący operatorzy na rynku, np. Virgin Mobile, posiadają w swojej ofercie bardzo szeroki wybór pakietów, dzięki czemu można zdecydować się na taryfę, która będzie skrojona na miarę potrzeb przyszłej użytkowniczki. Jeżeli babcia ma już plan taryfowy, wówczas można go zmodyfikować lub pozostawić – szczególnie gdy jej odpowiada – i kupić jedynie nowe urządzenie. Abonament to możliwość kupienia telefonu za stosunkowo niewielkie pieniądze. Należy jednak pamiętać, że finalnie model, który kosztuje symboliczną złotówkę, kosztuje niejednokrotnie tyle samo a czasem nawet więcej niż kupiony osobno, ponieważ jego cena jest wliczona w comiesięczne zobowiązania, które w przypadku abonamentu nie może być zawierane na krócej niż 24 miesiące. Telefon na kartę to idealne rozwiązanie dla babci, która chce kontrolować własne wydatki i nie ma potrzeb związanych z korzystaniem z dużego pakietu Internetu.

Parametry, jakie powinien posiadać idealny telefon dla seniorki

Telefon dla starszej osoby musi być przede wszystkim łatwy w obsłudze. Najlepiej sprawdzi się smartfon z Androidem lub tradycyjna komórka z intuicyjnym oprogramowaniem. Jeżeli babcia nie jest biegła w najnowszych urządzeniach, warto zwrócić uwagę, czy funkcja odbierania i wykonywania połączeń w wybranym modelu jest prosta w użyciu. Kolejnym istotnym parametrem jest wielkość wyświetlacza. Smartfon w tym przypadku pokonuje konkurencję, natomiast zwykła komórka musi mieć ekran podświetlany na pomarańczowo lub żółto i możliwie dużą czcionkę. Telefon dla seniorki musi mieć wytrzymałą baterię oraz możliwie jak najmocniejszą i odporną na uszkodzenia konstrukcję. Jeżeli babcia jest “gadżeciarą”, można dokupić kolorową obudowę na telefon lub pokrowiec w ulubionym kolorze. Taki dodatek nie tylko sprawi jej przyjemność, ale również zabezpieczy urządzenie przed uszkodzeniem, co z pewnością wydłuży jego żywotność.

Czytaj także: Na co zwrócić uwagę kupując telefon jako prezent na Dzień Dziadka?

Brak komentarzy

Zostaw komentarz