a
Strona głównaTechnologiaSony A7R II – profesjonalny bezlusterkowiec, nie na każdą kieszeń

Sony A7R II – profesjonalny bezlusterkowiec, nie na każdą kieszeń

Sony A7R II

Aparaty fotograficzne nowej generacji to już nie tylko urządzenia do robienia zdjęć, ale prawdziwie multifunkcyjny, interaktywny sprzęt, który można zintegrować ze środowiskiem internetowym. Oczywiście wraz z zaawansowaniem technologicznym wzrasta nie tylko wszechstronność sprzętu fotograficznego, ale również jego cena. Tak niestety jest w przypadku profesjonalnego modelu Sony A7R II, za który trzeba zapłacić od 11 – 15 tysięcy złotych. Czy rzeczywiście warto oraz dla kogo przeznaczony jest ten cud techniki rejestrowania obrazu?

Sony A7R II to wypuszczony na rynek w tym roku następca flagowego produktu pochodzącego z Tokio producenta – czyli aparatu Sony A7R. Wprowadzono w nim liczne udoskonalenia, nie zmieniając jednocześnie praktycznie nic w wyglądzie zewnętrznym. Nie należy tego poczytywać za wadę, bowiem konstrukcja obudowy została zaprojektowana zgodnie z zasadami ergonomii. Warto pamiętać, że mamy do czynienia z aparatem kompaktowym. Parametry już takie „skompresowane” nie są.

Najnowszy model japońskiej marki został wyposażony w pełnoklatkową matrycę obrazu o imponującej rozdzielczości 42,4 Mpix, którą wspiera 5-osiowy system stabilizacyjny. Dzięki niej możliwe jest wykonywanie zdjęć w niezwykle zróżnicowanym zakresie czułości. Oczywiście standardem w aparatach cyfrowych pozostaje funkcja AF. Tutaj jednak specjaliści z Sony po raz kolejny wyszli poza schemat, gdyż usprawniony AF Fast Hybrid posiada aż 399 punktów detekcji fazy. Jak zawsze w przypadku inteligentnych aparatów możliwe jest także nagrywanie filmów w jakości 4K, w dodatku ze znaczną prędkością wynoszącą do 30 klatek/sekundę.

Sony A7R II

Profesjonalny aparat spełnia oczekiwania głównie osób zajmujących się fotografią zawodowo. Nic dziwnego, że jego cena nie może być niższa, biorąc pod uwagę innowacyjne rozwiązania, ale także dodatkowe wyposażenie poza korpusem. Obejmuje ono nie tylko niezbędną ładowarkę, kabel USB czy pasek na ramię, ale też aż dwa akumulatory litowo-jonowe NP-FW50. Wykonywanie zdjęć oraz kręcenie filmów ułatwia 3-calowy ekran LCD, który jest ruchomy i posiada bardzo dużą rozdzielczość (1228 800 punktów). Wyświetlacz można dopasowywać do indywidualnych potrzeb dzięki korekcie jego jasności. Kolejnym ułatwieniem jest przycisk szybkiego menu. Sony udowadnia, że sprzęt przeznaczony dla profesjonalistów może być jednocześnie niezawodny i intuicyjny w obsłudze. Cena może wydawać się zaporowa, jednak warto rozważyć zasadność tej inwestycji.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Latest comment
  • Szkoda, że taki drogi…

Zostaw komentarz