a
Strona głównaTechnologiaKiedy przyda się wyciągarka samochodowa?

Kiedy przyda się wyciągarka samochodowa?

Wyciągarka samochodowa kojarzy się przede wszystkim samochodami terenowymi, jazdą w ekstremalnych warunkach i rajdami. Nic bardziej mylnego. Sytuacje, w których taki sprzęt może się przydać, spotykają także kierowcę auta osobowego. Wyciągarki samochodowe mają znacznie więcej zastosowań niż te, które przychodzą do głowy w pierwszej chwili.

Za miastem

Wybierając się poza miasto, często spotykamy drogi, na których nie ma asfaltu. Wielokrotnie podczas takich wycieczek można natrafić na piach, błoto, czy leżący śnieg. Takie warunki najczęściej spotyka się jesienią, zimą lub wiosną – a to zdecydowana większość roku! W rozmiękniętym podłożu bardzo łatwo utknąć lub się zakopać. Zwykły samochód osobowy nie poradzi sobie z wyjechaniem. Dlatego właśnie przyda się wyciągarka samochodowa. Bez takiego sprzętu konieczne byłoby wzywanie pomocy drogowej, a to wiąże się ze sporym wydatkiem. Co więcej, oczekiwanie na jej przyjazd może zając sporo czasu – zwłaszcza jeśli utkniemy w mało uczęszczanym miejscu, z dala od większego miasta.

W mieście

Okazuje się, że wyciągarka samochodowa może być bardzo przydatna również w mieście, w sytuacjach awaryjnych. Coraz częściej mamy do czynienia z gwałtownymi zmianami pogody: intensywne opady deszczu, śniegu lub silny wiatr sprawiają, że bardzo łatwo utknąć na drodze, wpaść w poślizg, bądź nie móc przejechać, gdy nawierzchnię zagradza przewrócone drzewo. Wyciągarka samochodowa bez problemu pomoże w przypadki, kiedy auto wpadło w poślizg i znalazło się w rowie.

Co wybrać?

Wyciągarka samochodowa przyda się za miastem i w górach. Sprawdzi się także, gdy konieczne będzie usunięcie z drogi przeszkód. Wybór powinien być przemyślany. Decydując się na dany model warto stawiać na sprawdzony sprzęt, który nie zawiedzie w kryzysowej sytuacji. Na stronie www.dragonwinch.com można uzyskać pomoc w wyborze i zakupić odpowiednią wyciągarkę przystosowaną do określonych potrzeb. Ci, którzy już zaopatrzyli się w taki sprzęt są zgodni, że ten niewielki przyrząd oferuje wielkie możliwości, które sprawdzają się nie tylko w ekstremalnych warunkach.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz