a
Strona głównaEkonomiaPożyczki ratalne – na co należy zwrócić uwagę?

Pożyczki ratalne – na co należy zwrócić uwagę?

Pozyczki ratalne

Pożyczki ratalne stają się coraz bardziej popularnym sposobem finansowania potrzeb konsumpcyjnych Polaków. Łatwy dostęp przez internet, minimum formalności, szybka decyzja o przyznaniu środków – to tylko niektóre zalety, które przyciągają klientów. O czym należy pamiętać przy zaciąganiu pożyczki ratalnej?

Polacy zarabiają coraz więcej – według danych Głównego Urzędu Statystycznego w ciągu ostatnich 10 lat średnia krajowa pensja wzrosła aż o 58%. Wraz ze wzrostem zarobków, rosną również nasze potrzeby konsumpcyjne – chcemy mieszkać wygodnie, jeździć na zagraniczne wycieczki i posiadać nowoczesny sprzęt elektroniczny. Nic więc dziwnego, że coraz częściej zaciągamy na ten cel pożyczki, głównie przez internet. Ostatnio dużym zainteresowaniem konsumentów cieszą się pożyczki ratalne, które stanowią alternatywę dla popularnych chwilówek.

Pożyczki ratalne – zalety

Dostępne na rynku pożyczki ratalne pozwalają na zaciągnięcie wysokich kwot – do nawet 15 tysięcy złotych. Dużym atutem tych produktów finansowych jest możliwość rozłożenia zobowiązania na wiele rat – spłata następuje w ciągu od 12 do nawet 48 miesięcy. Wnioski można składać przez internet, nie trzeba więc wychodzić z domu, żeby pozyskać dodatkowe środki na dowolny cel. Klientów przyciągają także atrakcyjne promocje – np. możliwość uzyskania całkowicie nieoprocentowanej pożyczki dla nowych klientów. Nie jest to jedynie sprytny zabieg marketingowy, a prawdziwa oferta z RRSO na poziomie 0%. Oznacza to, że klient, który pożycza 1500 zł, spłaci dokładnie tyle, ile otrzymał.

O czym należy pamiętać przy zaciąganiu pożyczki ratalnej?

Chcesz skorzystać z oferty szybkich pożyczek ratalnych? Pamiętaj o sprawdzeniu całkowitego kosztu zobowiązania – warto przede wszystkim opierać się na RRSO, czyli rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania, uwzględniającej nie tylko wysokość odsetek, ale także dodatkowych ubezpieczeń czy prowizji. To pozwoli uniknąć przykrego rozczarowania i wpadnięcia w spiralę długów.

Przydatnym rozwiązaniem są również kalkulatory oraz porównywarki różnych ofert dostępne np. na stronie internetowej https://pozyczkowy-portal.pl/.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz