a
Strona głównaLifestylePachnąca szafa? To proste!

Pachnąca szafa? To proste!

Pachnaca szafa

Porządki w sypialni warto robić na tyle regularnie, by nasza garderoba zawsze zachęcała do wyboru stroju na kolejny dzień. Jak tego dokonać? Przede wszystkim kategoryzując poszczególne sekcje ubrań – na przykład ze względu na pory roku, w których są noszone, ale i ich przeznaczenie – casualowe, glamour, klubowe etc. Oczywiście pomocnym czynnikiem takich modowych wypraw pozostaje pachnąca szafa. Czy efekt pełnej kuszących aromatów garderoby można jednak osiągnąć małym nakładem pracy? Przekonajmy się.

Nie tylko osoby zafascynowane modą zgodzą się, że pachnąca szafa to doskonałe uzupełnienie sypialni czy buduaru. Niestety, proszek do prania czy płyn do płukania nie zawsze zapewniają ubraniom długotrwały i zachęcający zapach. Dlatego też warto poznać sposoby, które pozwolą utrwalić lubiany przez nas aromat, zarówno na odzieży, jak i w szafie. A zaliczyć można do nich metody nowoczesne, jak i nieco staromodne.

Do tych pierwszych z pewnością należą elektryczne odświeżacze powietrza, montowane w gniazdku elektrycznym i roztaczające zapach w całym pomieszczeniu. Jeśli jednak w garderobie nie mamy gniazdka elektrycznego można znaleźć na rynku innego rodzaju odświeżacze, na przykład zawieszki w formie saszetek, woreczków, małe poduszeczki (których wykonanie samodzielne także jest możliwe, a co ważniejsze – proste i niewymagające dużego nakładu pracy). Takie poduszeczki mogą zawierać np. wzbogacone o zapach perfum lub olejków aromatycznych potpourri, suszone owoce, egzotyczne przyprawy. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia, bo potrzebne półprodukty znajdziemy zarówno w stacjonarnych sklepach i drogeriach, jak i w sieci.

Pachnaca szafa

Jeśli jednak zdecydujemy się na zakup gotowego produktu warto wybrać taką zawieszkę, która dodatkowo zapewni nam ochronę przed insektami. Innym sposobem na pachnącą szafę jest zadbanie o odzież już na etapie prania i prasowania. Tkanina jest wtedy podatna na przyjmowanie aromatów – dlatego warto zaopatrzyć się w specjalną wodę do prasowania lub też dodać do regularnej, destylowanej wody nieco perfum. Efekt pachnącej szafy jest łatwy do uzyskania. Należy tylko pamiętać o cyklicznej wymianie zapachowych akcesoriów. Ich wydajność może się różnić w zależności od producenta jak również rodzaju aromatu. Najdłużej utrzymują się nuty korzenne czy kwiatowe, natomiast cytrusowe mieszanki mają tendencje do szybkiego wietrzenia.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz