a
Strona głównaPodróżeNajciekawsze miejsca na świecie

Najciekawsze miejsca na świecie

Na świecie jest wiele pięknych perełek architektonicznych, a także krajobrazów, które zapierają dech w piersiach. Jeśli chcesz zobaczyć najciekawsze miejsca na świecie, zobacz nasze krótkie zestawienie.

Tajemnicze miasta świata

Miasto Machu Picchu uważane jest za piękną stolicę, z której wywodzą się Inkowie. Zostało zbudowane w XV wieku i pierwotnie składało się z części miejskiej oraz pól uprawnych. Do teraz, wiele pytań pozostało bez odpowiedzi, np. kto dokładnie zamieszkał miasto, a także dlaczego po 100 latach od momentu jego założenia, zostało opuszczone. Miasto znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jego ruiny są jednym z siedmiu cudów świata. Kolejnym atrakcyjnym miastem jest Chichén Itzá, które znajduje się w Meksyku, na półwyspie Jukatan. Kultura i budowle w tym miejscu nawiązują do kultury Majów. Charakterystycznym miejscem jest świątynia Kukulkana, która przypomina piramidę ze ściętym wierzchołkiem. A co powiesz na Jordanię? Znajduje się tam Petra, czyli ruiny miasta plemienia starożytnego Nabatejczyków. Leży ona na środku pustyni i jest jedną z największych atrakcji turystycznych na świecie. Jeśli chcesz zdobyć zastrzyk finansowy na wymarzony wyjazd do tajemniczych miast, wybierz pożyczki pozabankowe. To rozwiązanie bez zbędnych formalności.

Niezwykłe światowe budowle

Jednym z najsłynniejszych budowli jest Tadź Mahal, który znajduje się w Agrze tuż nad rzeką Jamuną, gdzie można podziwiać jego odbicie. Miłośnicy architektury podziwiają piękne, wielkie kopuły z minaretami, które mają ponad 40 metrów wysokości. Charakterystyczne dla tej budowy są marmurowe mury, które zmieniają swój odcień, w zależności od pory dnia. Równie ciekawą budowlą, choć zupełnie odmienną pod względem architektonicznym, jest Koloseum w Rzymie. O tym amfiteatrze każdy z nas słyszał chociażby w szkole jako główne miejsce walki gladiatorów. Budowla została wielokrotnie uszkodzona, np. przez trzęsienie ziemi. Potężne kondygnacje są atrakcyjne nie tylko dla miłośników historii i architektury. Warto wybrać się do Włoch i zobaczyć piękną kolebkę kultury oraz sztuki. Na wycieczkach często pojawiają się dodatkowe koszty, więc jeśli chcesz się zabezpieczyć, wybierz pożyczki pozabankowe. To prosty sposób na zyskanie dodatkowych pieniędzy. Jednym z siedmiu cudów świata jest także Wielki Mur Chiński, który pierwotnie miał aż 6300 kilometrów. Budowla miała chronić państwo przed licznymi najazdami z Mongolii.

Gdzie zobaczyć wyjątkowy krajobraz?

Jeśli zawsze marzyłeś o spektakularnym zachodzie słońca, wybierz się do Wielkiego Kanionu Kolorado. To jeden z siedmiu cudów świata, który ma aż 446 kilometrów długości. Krajobraz warto podziwiać z Południowej Krawędzi, która przystosowana jest dla turystów. Z kolei, jeśli chcesz zobaczyć tradycyjne białe domki tuż obok piaszczystej parzy, wybierz się do Mykonos. To grecka wyspa, którą często wybierają celebryci jako idealne miejsce na wakacje. Potrzebujesz większej gotówki na wyjazd? Pożyczki pozabankowe mogą okazać się rozwiązaniem idealnym.1

Brak komentarzy

Zostaw komentarz