a
Strona głównaParentingMelisa w ciąży – czy można ją pić?

Melisa w ciąży – czy można ją pić?

melisa w ciazy

Ziołolecznictwo w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Szczególnie chętnie używanymi specyfikami pozostają napary na bazie ziół stosowane zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jednym ze składników posiadających prawdziwie uniwersalne właściwości pozostaje melisa. W ciąży także nie stanowi ona zagrożenia dla kobiety ani nienarodzonego dziecka. Jaki konkretnie ma wpływ na organizm ciężarnej – streszczamy w niniejszym artykule.

Jak melisa wpływa na zdrowie ciężarnej?

Dolegliwości związane z odmiennym stanem mogą być bardzo uciążliwe na każdym etapie ciąży. Poranne nudności, brak energii, obrzęki, podwyższone ciśnienie to tylko niektóre z nich. Niestety – większość preparatów dostępnych w aptekach nie nadaje się dla ciężarnych. Rozwiązaniem mogą być naturalne leki na bazie ziół. Można je stosować zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznych. Melisa w ciąży jest stosowana głównie w postaci naparu pitego regularnie, do trzech razy na dobę. Warto wykorzystywać do jego zaparzania zioła z ekologicznych źródeł, pozbawione tym samym szkodliwych toksyn, metali ciężkich oraz opatrzone adekwatnymi certyfikatami.

Kompleksowa fitoterapia – w walce o lepszą kondycję młodej mamy

Melisa swoje właściwości zawdzięcza zawartości terpenów – kwasów organicznych mających działanie uspokajające, ułatwiające zasypianie (a przecież dobry jakościowo sen w ciąży jest niezwykle istotny), ale też pomagające pozbyć się mdłości. Można ją z powodzeniem łączyć z pokrzywą czy rumiankiem dla jeszcze lepszych efektów. Na poranne nudności odpowiednim lekiem będą również mięta pieprzowa oraz imbir. Ten ostatni wymaga jednak specjalnego przygotowania. Dobrze komponuje się z melisą, ma antyseptyczne i przeciwzapalne właściwości, a dodatkowo redukuje zagrożenie przedwczesnym porodem czy poronieniem. Działanie melisy wspomaga również wiesiołek – jednocześnie przygotowując organizm do wysiłku związanego z rozwiązaniem.

melisa w ciazy

Na koniec warto pamiętać, że ciąża nie jest dobrym momentem na rozpoczynanie eksperymentów z nowymi formami terapii. Jeżeli więc dotychczas naturalne specyfiki, nawet ziołowe, nie znajdywały miejsca w domowej apteczce, każdą wprowadzaną zmianę warto najpierw skonsultować ze specjalistą.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Latest comments
  • Ja popijałam od czasu do czasu w ciąży, żaden lekarz nie mówił nic o żadnych przeciwskazaniach.

Zostaw komentarz