a
Strona głównaZdrowieKurkuma jako suplement. Niesamowite właściwości przyprawy w tabletkach

Kurkuma jako suplement. Niesamowite właściwości przyprawy w tabletkach

kurkuma

Doskonale znana pod postacią klasycznej przyprawy charakterystycznie barwiącej na żółty odcień. Poza tym, że kurkuma o której mowa stanowi jeden z nieodłącznych elementów gastronomii, dodatkowo zasłynęła ona już wieki temu w roli cennego lekarstwa stosowanego w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Niekoniecznie musisz jednak spożywać kurkumę w postaci kuchennego ingredientu. Dla lubiących wygodę, świetnym rozwiązaniem prozdrowotnym okazuje się inwestycja w wysokiej jakości suplementy na bazie opisywanej przyprawy takie jak przykładowo certyfikowany produkt znanej marki Swanson.

Jak to się zaczęło?

Karty historii wskazują, że kurkuma wywodzi się z rejonu Indii, gdzie od stuleci jest pozyskiwana z korzenia tak zwanego ostryżu, na pierwszy rzut oka do złudzenia przypominającego imbir. Wiele setek lat temu dostrzeżono, że poza typowym posmakiem nadawanym przyrządzanym potrawom, omawiana przyprawa ma znacznie silniejsze działanie. Z czasem kurkumę poddano rozmaitym badaniom naukowym, a także analizom medycznym, które jednoznacznie potwierdziły, iż ma ona niesamowite właściwości zdrowotne. Wszystko to natomiast za sprawą potężnej porcji kurkuminy – związku polifenolowemu, jaki potrafi zdziałać w kwestiach leczniczych prawdziwe cuda.

Kilka przykładów

Generalnie można długo wymieniać pozytywny wpływ kurkumy na ludzki organizm, bowiem sfer, na jakie niewątpliwie wpływa ona niczym złoty środek i istne remedium jest naprawdę mnóstwo. My natomiast skoncentrujemy się jedynie na paru wybranych, najistotniejszych. A zatem, przejdźmy do konkretów. Kurkuma w tabletkach jest doskonałym sposobem naturalnego łagodzenia i eliminowania bólu menstruacyjnego. Zwalcza wszelkie dolegliwości gastryczne oraz niweluje kłopoty żołądkowe. Jest niezawodna w sprawach natury dermatologicznych, a mianowicie przyspiesza gojenie się ran oraz usuwa blizny. Przyczynia się także do ograniczenia stadium zaawansowania ciężkich chorób układu oddechowego. Staje do walki z wrzodami oraz polipami i stanami zapalnymi. Znakomicie radzi sobie z pasożytami i niedrożnością wątroby. Co więcej, udowodniono też, że kurkuma reaktywuje pracę mózgu, a tym samym uniemożliwia rozwój Alzheimera, naprawiając w umyśle osób starszych to, co zostało już „uszkodzone”. Owe procesy naprawcze jak najbardziej są realne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, iż kurkuma – czy to w postaci tradycyjnej przyprawy w saszetce, czy też w formie suplementu diety takiego jak wspomniany marki Swanson – ma mnóstwo tumeronu, a więc związku wpływającego na pobudzenie komórek nerwowych i ich sukcesywne namnażanie.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz