a
Strona głównaTechnologiaKoła do skuterów

Koła do skuterów

To, że koła w jednośladzie są bardzo ważne jest oczywiste. Należy jednak pamiętać o regularnym sprawdzaniu ich stanu oraz ewentualnej wymianie. Warto więc znać podstawowe informacje dotyczące wymiany kół w skuterach, ale także montażu/demontażu opon, felg czy dętek oraz zakres cen tych elementów.

Od czego zacząć wymianę kół w skuterze?

W przypadku, gdy koło w skuterze ulegnie zniszczeniu i będzie konieczna wymiana, powinno się rozejrzeć za serwisem, gdzie wykwalifikowani pracownicy zaopiekują się naszym sprzętem. Czynność tę można również wykonać samodzielnie, jednakże nie każdy z nas ma czas a także niezbędne umiejętności, aby się tym zająć. W takim przypadku zacząć trzeba od znalezienia odpowiedniego modelu koła. Takie zestawy złożone z felgi, opony i koła do skuterów można znaleźć między innymi na popularnych serwisach/sklepach internetowych.

Przy procesie zakładania koła samodzielnie, bez większego doświadczenia, należy pamiętać o doborze odpowiedniego sprzętu do tego rodzaju czynności oraz dopasowaniu rozmiaru koła do modelu skutera. Niepowodzenie może skutkować stratą większej ilości pieniędzy oraz nieodpowiednim zachowaniem się skutera na drodze, tak więc trzeba być dobrze przygotowanym i ostrożnym zabierając się za to we własnym zakresie.

Wymiana kół w serwisie

Z kolei skorzystanie z usług serwisu samochodowego, nie wymaga przygotowań. Należy udać się do serwisu ze swoim jednośladem i ustalić z mechanikiem bądź wulkanizatorem z jakiego rodzaju usterką mamy do czynienia. W serwisach czasem dochodzi do narażenia klienta na niepotrzebne koszty. Aby tego uniknąć, warto obserwować pracę mechanika, bądź udać się do serwisu, który jest już przez nas sprawdzony i godny polecenia. Jeżeli w trakcie całego procesu wymiany koła jest coś, co wzbudza wątpliwości, wskazana jest reakcja.

Ceny usług wulkanizacyjnych są bardzo zróżnicowane. Zależy to między innymi od rodzaju usługi oraz miejsca, w którym zostaje wykonana. Przykładowo – wymiana wentyla podczas wymiany opony to koszt jedynie 5 zł. Natomiast wymiana opony wraz z wyważeniem koła to koszt od 50 do 80zł.

Ceny kół do skuterów

Koła do skuterów to zestaw składający się z felgi, dętki i opony. Każdy z tych elementów można kupić osobno, jednak zestaw dopasowany do modelu skutera bez trudu znajdziemy na popularnych serwisach aukcyjnych, które dysponują szeroką gamą asortymentu. Znajdują się tam koła w wielu rozmiarach oraz pochodzące od różnych producentów. Ceny są zróżnicowane. Przyglądając się poszczególnym aukcjom/ofertom można zauważyć, że jest to granica cenowa między 150-300zł. Wybierając koła do skutera należy zwrócić uwagę na parametry koła, takie jak mocowanie tarczy hamulcowej, otwór w tarczy hamulcowej, oś koła, łożyska, uszczelniacz, średnica czy szerokość felgi.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz