a
Strona głównaTechnologiaJaki wpływ na korzystanie z wirtualnych map ma samochód Google?

Jaki wpływ na korzystanie z wirtualnych map ma samochód Google?

samochod Google

Podróże kształcą – to prawda znana od tysiącleci. Współcześnie jednak mamy o wiele więcej możliwości nie tylko w zakresie przemieszczania się, ale i poznawania odległych krajów i kultur bez konieczności bycia „mobilnym” w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. Nowoczesne technologie pozwalają przybliżać nam najbardziej egzotyczne zakątki i to z precyzją godną pozazdroszczenia. Oczywiście – zobaczyć to nie to samo co dotknąć, poznać, zasmakować. Niemniej jednak samochód Google Street View to interesująca alternatywa dla wszystkich tych, którzy na tradycyjną podróż nie mają czasu bądź wystarczającej ilości środków.

Samochód Google pozwala nie tylko zwiedzać przy pomocy specjalnej aplikacji wszystkie wyjątkowe okolice wielkich miast. Istnieje też okazja do odwiedzenia galerii sztuki, wnętrza charakterystycznych obiektów, a nawet firm stanowiących wizytówkę danego kraju. Google Street View w Polsce pojawia się cyklicznie już od 2011 roku. Działanie aplikacji opiera się na szczegółowej dokumentacji poszczególnych miejsc. Na ogół robienie zdjęć w taki sposób, by umożliwić zainteresowanym wirtualne spacery trwa bardzo długo. Zwieńczeniem procesu jest jednak bogate archiwum. Do tej pory samochód Google w naszym kraju dawał możliwość odwiedzenia głównie największych miast. Niebawem jednak ma się to szanse zmienić, bowiem podczas przejazdów wykonywane są nowe fotografie.

Kolejna trasa Google Street View obejmie niemal wszystkie województwa. Jest to konieczne z uwagi na to, że krajobrazy oraz wygląd infrastruktury nieustanie ewoluują. Podobnie zresztą jak sama idea samochodu Google. W momencie, gdy projekt startował flota pojazdów była skromna. Obecnie – jest nie tylko rozbudowana, ale i wyposażona w najbardziej zaawansowane technologicznie obiektywy. Auta to jednak nie wszystko. Zdjęcia są wykonywane także przez inne pojazdy, a czasami również indywidualnych fotografów.

samochod Google

Czynnikiem, który wyróżnia aplikację jest to, że zdjęcia dokładnie pokrywają się z położeniem danego obiektu na mapie. Co więcej, osobą dokumentującą może stać się niemal każdy użytkownik. O ile dawniej najbardziej pożądana była współpraca z profesjonalistami, to teraz również Internauci mogą tworzyć interaktywne mapy, oczywiście pod warunkiem posiadania adekwatnego do zadań sprzętu wyposażonego w niezbędne nadajniki.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Latest comment
  • W ten sposób zwiedzisz Paryż, Madryt czy Wenecję bez wychodzenia z domu, zawsze to jakaś alternatywa 😛

Zostaw komentarz