a
Strona głównaLifestyleJak szukać ubezpieczenia turystycznego zgodnego z naszymi potrzebami?

Jak szukać ubezpieczenia turystycznego zgodnego z naszymi potrzebami?

Wyjazd służbowy, wyprawa za granicę do pracy, szalony weekend ze znajomymi w odległym kraju czy beztroskie wakacje z rodziną. Każda z tych podróży wymaga odmiennego, dopasowanego rodzaju ochrony. Raz kluczowe będzie rozszerzenie ubezpieczenia zdrowotnego, np. podczas uprawiania sportu, innym razem niezbędna okaże się ochrona bagażu i sprzętu elektronicznego. Sprawdź, jak szukać polisy na wyjazd!

Ubezpieczenie oferowane przez biuro podróży – czy jest korzystne?

Wyjeżdżając na wycieczkę zorganizowaną przez biuro podróży lub wysyłając dziecko na obóz szkolny, ubezpieczenie podróżne masz zagwarantowane przez organizatora. Czy to oznacza, że nie musisz już korzystać z towarzystwa ubezpieczeniowego i wydawać dodatkowych pieniędzy? Niby tak, ale…

Powinieneś wiedzieć, że polisa zagwarantowana w ofercie biura podróży jest podstawowa, najtańsza. Wycieczkowicz zostaje ubezpieczony na niską kwotę, więc w razie poważnego uszkodzenia ciała czy choroby nie otrzyma wystarczającej pomocy finansowej, a różnicę będzie musiał pokryć z własnej kieszeni. Mało tego, w podstawowym ubezpieczeniu nie zawsze występują dodatki takie jak NNW, OC, ochrona bagażu czy ochrona po spożyciu alkoholu. By chronić się na wyjeździe kompleksowo, a przy okazji nie przepłacić, skorzystaj z nowoczesnego internetowego narzędzia – porównywarki. Sprawdź, jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych.

Co daje użycie porównywarki polis podróżnych?

Porównywarka ubezpieczeń jest korzystna bez względu na rodzaj podróży, jaki Cię interesuje. Możesz z niej skorzystać przed wyjazdem do pracy, na wakacje, urlop lub w celu przygotowywania się na olimpiadę sportową. W formularzu musisz jednak zaznaczyć odpowiednie pole, ponieważ cel wyjazdu wpływa na zakres ochrony oraz cenę składki. Przykładowo sportowcy wymagają rozszerzonego ubezpieczenia, ponieważ są narażeni na urazy w wyższym stopniu. Ich polisa powinna obejmować NNW i OC – oba składniki opiewające na wysoką kwotę.

W formularzu porównywarki ubezpieczeń należy też podać dodatkowe informacje rzutujące na formę i kwotę ochrony, lecz niezwiązane ze sportem. Dwie najważniejsze to choroby przewlekłe oraz fakt bycia w ciąży. A jeśli wybierasz się do kraju zagrożonego atakiem terrorystycznym, korzystne będzie dla Ciebie wybranie oferty obejmującej ochronę w przypadku różnorodnych aktów terroru – takie dane również znajdziesz w porównywarce.

Od czego zależy cena ubezpieczenia?

Cena polisy na wyjazd zależy od czynników przedstawionych wyżej – celu podróży, chorób, bycia w ciąży – lecz także długości wypoczynku, czasu wypoczynku (sezon/poza sezonem), kraju docelowego. W porównywarce zaznaczysz, czy wyjeżdżasz do jednego państwa, czy może będziesz przejeżdżał przez wiele.

Porównywarka polis sprawdza się jako narzędzie do wybierania najlepszego, kompleksowego ubezpieczenia podróżnego. Takiego, które jest w pełni dostosowane do Twoich oczekiwań. Ale wykorzystasz je również do znalezienia ochrony najtańszej, jeśli przygotowałeś na wyjazd niewielki budżet. Pamiętaj jednak, że dobre ubezpieczenie to takie, w którym pokrycie kosztów leczenia wynosi co najmniej 30 tysięcy euro. W przypadku osób uprawiających sport nawet 50 tysięcy euro i więcej.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz