a
Strona głównaTechnologiaJak przenieść aplikacje na kartę SD

Jak przenieść aplikacje na kartę SD

Jak przeniesc aplikacje na karte SD

Mimo, iż parametry pamięci dostępnych obecnie na rynku smartfonów są imponujące, to jednak wciąż wiele osób korzysta również z pamięci zewnętrznej. Karta microSD pozwala na zachowanie danych różnego rodzaju – zdaniem preferujących to rozwiązanie jest to bezpieczniejsza forma. Ponieważ jednak wszystkie aplikacje instalowane w smartfonie są automatycznie zapisywane w pamięci wewnętrznej warto opanować, jak przenieść aplikacje na kartę SD. Również ze względu na inne, praktyczne kwestie.

Wzrost ilości programów w pamięci telefonu może prowadzić do tego, że ilość pozostałej do naszej dyspozycji pamięci będzie niedostateczna. Szczęśliwie, smartfony wyposażone w Androida pozwalają przenosić całe aplikacje na zewnętrzny nośnik pamięci. Wbrew pozorom, wcale nie jest to skomplikowane zadanie. Pierwszy krok, jaki należy wykonać to oczywiście włożenie karty SD. Przeszkodą, przez którą na pytanie „jak przenieść aplikację na kartę SD?” nie znajdziemy odpowiedzi pozostaje fakt, że nie wszystkie telefony najnowszej generacji posiadają miejsce na kartę microSD. W pozostałych przypadkach należy wejść w ustawienia smartfona. W przypadku modeli Samsunga otworzyć należy zakładkę „Aplikacje” natomiast w innych modelach ustawienia „Ogólne” lub „Wszystkie”. Teraz trzeba wybrać kolejną podstronę – „Menadżer aplikacji”. Tutaj wyświetlają się wszystkie aplikacje zainstalowane w pamięci smarfona, możemy też zauważyć, jak dużą jej część zajmują.

Jak przeniesc aplikacje na karte SD

Przenoszenie warto rozpocząć od aplikacji, z których korzystamy rzadko. Warto pamiętać, że działanie SD może być wolniejsze niż pamięci wewnętrznej aparatu, toteż najbardziej potrzebne aplikacje lepiej pozostawić na swoim miejscu. Sam proces przenoszenia jest bardzo prosty – wystarczy wybrać aplikację, a następnie zaznaczyć opcję „przenieś na kartę SD”. Mimo to wielu użytkowników smartfonów nie korzysta z tej możliwości. A szkoda, bo to dobry sposób na wykorzystanie wielozadaniowości swojego multimedialnego urządzenia. Obecnie bowiem smartfony pełnią rolę zarówno komunikacyjną, jak i informacyjną – i to na bardzo wielu polach.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz