a
Strona głównaLifestyleHonda Civic VIII – kultowy hatchback za świetne pieniądze

Honda Civic VIII – kultowy hatchback za świetne pieniądze

honda

Rozwój modelu Civic wraz z upływem lat nieustannie zachwyca kierowców. Ósma generacja Hondy Civic, którą po raz pierwszy zaprezentowano światu w 2005 r. podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, okazała się sporym zaskoczeniem dla wszystkich wielbicieli Civica. To w dużej mierze efekt rywalizacji Hondy i Toyoty o klientów z segmentu C.

 Honda Civic VIII doczekała się trzech wersji, z których sedan i coupé trafiły w pierwszej kolejności na rynki japoński oraz amerykański (USA). Hatchback natomiast został przeznaczony na rynki europejskie. Błyskawicznie zyskał przydomek „UFO” z racji na karoserię do złudzenia przypominającą statek kosmiczny. Auto wzbudziło sporo kontrowersji, niemniej prędko okazało się, że to niezawodny i niezwykle praktyczny samochód.

 Honda Civic VIII hatchback – historia w pigułce

 Europejska wersja Civica VIII hatchback doczekała się opcji 3- i 5-drzwiowej. Do sprzedaży trafiła w 2006 r. Pojawiły się obawy, czy nowoczesne auto o „kosmicznym” wyglądzie i nieco futurystycznym wnętrzu podoła wyzwaniom dnia codziennego. Wątpliwości rozwiały się szybko, bo samochód trafił w gusta kierowców szukający prostych w obsłudze i sprawnie funkcjonujących pojazdów. W roku 2009 i 2010 poddano omawianego Civica niewielkiemu liftingowi. Honda Civic VIII produkowana była do 2011 r.

 Honda Civic VIII hatchback – auto godne zaufania

 W 2018 r. Honda Civic VIII została określona przez polskich mechaników mianem najlepszego samochodu (zestawienie obejmowało używane samochody mieszczące się w przedziale cenowym 20-30 tys. zł). Jak podkreślają specjaliści z Hondy Plaza, pierwsze miejsce w rankingu jest jak najbardziej zasłużone. Zadecydowała o tym nie tylko dostępność części. Honda Civic VIII hatchback na wysokie noty zasłużyła sobie też m.in. dobrym wysokoprężnym silnikiem (2,2 diesel), doskonale skonstruowanym zwieszeniem, karoserią oraz efektywną elektryką i dynamiczną karoserią.

Brak większych wad i rzadkie usterki, a także interesujący design, to główne przesłanki przemawiające za nabyciem Hondy Civic VIII hatchback – auta, które posłuży przez długie lata.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz