a
Strona głównaTechnologiaHolograficzny telewizor – nowy standard domowego centrum rozrywki

Holograficzny telewizor – nowy standard domowego centrum rozrywki

holograficzny telewizor

Producenci sprzętów RTV raz po raz udowadniają, że to, co dawniej widniało głównie na kartach popularnonaukowych powieści dzisiaj jest zupełnie osiągalne dla przeciętnego użytkownika. Oczywiście o ile posiada stosowną ilość środków finansowych. Samsung od lat cieszy się mianem jednego z liderów wśród producentów telewizorów. Południowokoreańska firma słynie również z kreatywnych pomysłów, które nie zawsze co prawda osiągają sukces sprzedażowy (jak np. telewizory z funkcją 3D), ale zapisują się w technologicznej historii. Czy holograficzny telewizor to coś, czego oczekują użytkownicy? Jak właściwie działa?

Wniosek patentowy opisujący funkcjonowanie oraz budowę swojego wynalazku Samsung zgłosił już w roku 2016. Holograficzny telewizor będzie konstrukcją o prostym wyglądzie, jednak skomplikowanej budowie. Za wyświetlanie obrazu ma odpowiadać laserowe źródło światła znajdujące się za panelem oraz umożliwiające wykreowanie hologramu. Dzięki temu uzyskany zostanie efekt trójwymiarowy, w dodatku niewymagający zakładania specjalnych okularów. Telewizor będzie wyposażony w kamery podążające za wzrokiem użytkownika. Takie przynajmniej są założenia. Prototypu jak na razie nie zaprezentowano, niewiele wiadomo więc na temat ewentualnej dostępności, kosztów zakupu i w ogóle – powodzenia tego projektu. Warto pamiętać, że próba wprowadzenia na rynek wspomnianych już telewizorów 3D nie zakończyła się spektakularnie.

Jedną z flagowych propozycji Samsunga w ostatnim czasie pozostaje linia QLED. Telewizory w jej ramach działają w oparciu o matrycę VA, posiadają wyświetlacz LCD i podświetlanie krawędziowe. Zastosowane technologie umożliwiają korzystanie z aplikacji mobilnych, dostępne są nawet warianty z zakrzywioną matrycą.

Zdecydowanym wyróżnikiem jest jednak jakość obrazu, ilość kolorów, znakomita jasność obrazu oraz jego silny kontrast. Rzecz jasna – wraz z techniczną innowacyjnością wzrosła również cena.

Za najtańszy telewizor z linii QLED (imponujące 49 cali) trzeba zapłacić prawie 7,5 tysiąca złotych. Jakie więc zatem zawrotne kwoty osiągną holograficzne sprzęty? Być może się przekonamy.

holograficzny telewizor

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Latest comments
  • Niedawno takie rzeczy tylko w star treku były, a za chwilę w każdym domu to będzie standard 🙂

Zostaw komentarz