a
Strona głównaTechnologiaGdzie tkwi sukces smartfonów Xiaomi? Lista największych zalet

Gdzie tkwi sukces smartfonów Xiaomi? Lista największych zalet

Xiaomi

Chiński producent telefonu Xiaomi szybko zyskał zaufanie i przychylność wielu Polaków. Chociaż początkowo ich dostępność w Polsce nie była spektakularna, teraz coraz więcej modeli trafia w ręce użytkowników. Jaki jest powód sukcesu marki? Przyjrzeliśmy się kilku zaletom smartfonów Xiaomi z bliska.

Co stoi za sukcesem smartfonów Xiaomi?

Chińska marka Xiaomi to nie tylko telefony, ale także inne sprzęty elektroniczne: tablety, opaski sportowe, słuchawki, głośniki, powerbanki i inne. Firma powstała w 2010 roku, a pierwszy model smartfonów Xiaomi trafił na rynek chiński w 2011 roku. Początkowo założyciel brandu Lei Jun wzorował się na polityce konkurencyjnego Apple’a – z czasem jednak uległo to wyraźnej zmianie.

Czy wiesz, że:

2013 rok to czas pierwszych sukcesów. Smartfony Xiaomi stały się 5, najczęściej kupowanym telefonem przez Chińczyków. Przyczyniło się to do dalszej ekspansji i wkroczenia na rynek singapurski, meksykański czy tureckich. Rok 2014 zakończył się wynikiem 60 milionów wyprzedanych modeli.

 Telefon Xiaomi trafił do Polski nieco później, bo we wrześniu 2016 roku. Nie oznacza to, że nie były już znane. Stopniowo zyskiwały zainteresowanie i zaufanie przed ich oficjalnym pojawieniem się w sklepach. Niska cena i wysokie parametry mocno kusiły użytkowników, mimo konieczności sprowadzania smartfonów Xiaomi z Chin, braku suportu czy polskiej wersji językowej. Pierwszy stacjonarny sklep otworzył się w 2018 roku. Od tamtego czasu marka z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników w Polsce.

Największe zalety telefonu Xiaomi:

  •  niska cena,
  •  dobra jakość i parametry,
  •  nowoczesne rozwiązania,
  •  innowacje technologiczne.

Co cechuje jeszcze samą markę Xiaomi? Konsekwencja i własna, indywidualna droga. Polityka firmy przestała przypominać tą praktykowaną w Apple. Marka nie bazuje na głośnym marketingu i wysokobudżetowej reklamie, tak jak robi to np. koreański Huawei. Coraz to nowsze modele telefonu Xiaomi same się bronią, proponując coraz lepsze i nowsze rozwiązania technologiczne.

Jaki telefon Xiaomi wybrać?

Rynek telefonów komórkowych stale się rozwija, co wymaga od producentów coraz to nowszych modeli, które zaspokoją potrzeby użytkowników. W 2021 roku warto zwrócić uwagę na kilka smartfonów Xiaomi. W T-mobile dostępne są 4 różne modele: Xiaomi Redmi 9, Note 9 i Pro oraz wersja 10T 5G w połączeniu z odpowiednio dobranym abonamentem. Każdy z nich można zamówić bez wychodzenia z domu.

Telefony Xiaomi T-mobile – sprawdź korzystne oferty tylko online: https://www.t-mobile.pl/pl/oferta_specjalna/smartfony-xiaomi

Najmocniejszy wybór to smartfon Xiaomi Mi 10T 5G. Największym plusem jest duży wyświetlacz dostosowany do młodszych i starszych użytkowników. Najnowszy telefon Xiaomi wyposażony jest również w potrójny aparat, który zadowoli każdego miejskiego fotografa. Szybki procesor i 6GB pamięci RAM pozwala na płynne korzystanie z aplikacji. Wydajna bateria pozwala na 2-3 dni użytkowania. Niska cena sprawia, że to mocny konkurent na tle innych smartfonów.

Czy warto wybierać smartfony Xiaomi?

Telefon Xiaomi, tak jak inne produkty tej marki, ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dotyczy to także konkurencyjnych producentów elektroniki.

Według badań w III kwartale 2020 roku smartfony Xiaomi były najczęściej kupowanymi telefonami komórkowymi przez Polaków, przejmując 1/3 całego rynku.

Mimo wszystko na tle innych smartfonów Xiaomi nadal wyróżnia się ze względu na łącznie niskich cen z wysoką jakością i wydajnością. Dla wielu to jeden z czynników, który decyduje o zakupienie nowego modelu. Chińska marka konsekwentnie się rozwija, stale słuchając potrzeb użytkowników na całym świecie.

Artykuł partnera.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Poprzedni artykuł
następny artykuł
Brak komentarzy

Zostaw komentarz