a
Strona głównaLifestyleFotel gamingowy — poznaj ważne cechy tego ergonomicznego mebla

Fotel gamingowy — poznaj ważne cechy tego ergonomicznego mebla

fotelgamingowy_poznajwaznecechytegoergonomicznegomebla2

Chociaż fotel gamingowy jest zdecydowanie droższy niż standardowy fotel biurowy, każdy miłośnik gier komputerowych z pewnością doceni jego liczne zalety. Ergonomia, niepowtarzalny desing oraz w pełni komfortowa rozgrywka to niezaprzeczalne plusy, dzięki którym zakup takiego mebla staje się naprawdę opłacalny. Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę, wybierając fotel gamingowy.

Fotel gamingowy: czym różni się od zwykłego fotela?

Prawdziwy gracz z krwi i kości potrafi nieraz spędzać przy komputerze lub konsoli całe długie godziny. Kiedy wciąga wirtualny świat, łatwo możesz zapomnieć o otaczającej Cię rzeczywistości. Niestety, po zakończonej zabawie często przypomnisz sobie o niej, stwierdzając uporczywy ból pleców, karku czy nadgarstków. Dlatego warto zainwestować w ergonomiczny sprzęt, stworzony specjalnie z myślą o graczach.

Czym fotel gamingowy (taki jak modele dostępne tutaj: https://www.euro.com.pl/cms/fotel-gamingowy.bhtml) różni się np. od typowego fotela biurowego? Przede wszystkim tego typu meble przeznaczone są do wielogodzinnej gry, dlatego stosuje się w nich wiele funkcjonalnych rozwiązań. Mają zazwyczaj konstrukcję kubełkową (w przeciwieństwie do klasycznej konstrukcji mebli biurowych), wyróżniają się dynamicznym designem i wyjątkowo dobrą ergonomią. Są też zdecydowanie droższe, jednak jeśli spędzasz na graniu sporo czasu, z pewnością warto w taki fotel zainwestować. Dobrze jest pamiętać, że z foteli gamingowych korzystać można również podczas pracy na komputerze — ze względu na ich ergonomię często pracują na nich np. lekarze.

fotelgamingowy_poznajwaznecechytegoergonomicznegomebla1

Fotel gamingowy musi być solidny i wytrzymały

Solidna konstrukcja to podstawa stabilności i komfortu — podczas gry zachowujesz się przecież dynamicznie i musisz czuć, że fotel jest miejscem w pełni bezpiecznym. Kluczowy jest trwały materiał, z którego wykonano konstrukcję (np. stal). Dodatkowym plusem będzie konstrukcja wzmacniana. Jak wspomniano wyżej, większość foteli gamingowych ma gwarantującą wygodę i sprzyjającą zachowaniu prawidłowej postawy konstrukcję kubełkową.

Wybierając fotel, koniecznie zwróć uwagę na takie parametry jak maksymalne obciążenie, wysokość i kształt oparcia, a także zakres wysokości siedziska, który powinien być regulowany.

Jaki fotel gamingowy zapewni najlepszą ergonomię?

Wszystkie fotele gamingowe co do zasady mają być meblami bardzo ergonomicznymi. Ich zadaniem jest zapewnienie prawidłowej postawy ciała oraz optymalnej wygody. Ważny jest kształt wszystkich elementów: oparcia, zapewniającej podparcie kręgosłupa poduszki, podłokietników czy zagłówka. Dobrze wyprofilowany mebel to taki, na którym podczas siedzenia Twój kręgosłup będzie wygięty w jak najbardziej naturalny sposób (przypominając kształtem literę „S”).

czymaszjuzwszystkieakcesoriagamingowe1

Dodatkowym plusem zwiększającym wygodę są np. regulowane podłokietniki, regulowane oparcie i zagłówek, czy też funkcja lekkiego bujania.

Design, który doda Ci energii podczas gry

W przypadku fotela gamingowego niewątpliwie liczy się także wyjątkowy design. Tego typu meble mają zwykle dynamiczny, a nawet lekko agresywny charakter, a ich stylistyka nawiązuje często do popularnych gier.

Jeśli chodzi o kolorystykę, zdecydowanie króluje czerń, ewentualnie czerń z domieszką czerwieni. Na rynku znajdziesz jednak także fotele gamingowe w kolorze czarnym z elementami np. niebieskimi. Pamiętaj, by wziąć pod uwagę nie tylko względy estetyczne, ale również praktyczne — wybierz pokrycie łatwe do wyczyszczenia, z przyjemnym w dotyku i oddychającym materiałem.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz