a
Strona głównaUrodaJak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Większość z nas lubi podążać za modą, ale bądźmy szczerzy, nie zawsze to co modne, nam pasuje. Zresztą moda bywa zmienna i często przemija, a styl przecież pozostaje. Wybór ubrań nie jest jeszcze taki trudny, większy problem można mieć z doborem odpowiedniej fryzury, szczególnie, że czasami nietrafiona potrafi zaburzyć proporcję twarzy. Dlatego nie zawsze warto kierować się tym co jest modne, dziś doradzimy jak znaleźć fryzurę w której będziecie prezentować się obłędnie. Dowiecie się też czemu wybór doczepianej grzywki jest zawsze słuszny. Zatem nie pozostaje nam nic innego jak zacząć…

Idealne fryzury do twarzy owalnej – możesz pozwolić sobie na wiele

Wszystkim tym, których twarz jest owalna gratulujemy. Otóż macie to szczęście, że pasują Wam wszystkie fryzury. Dlatego możecie pozwolić sobie na noszenie długich włosów, ale i spiętych w koński ogon. Świetnie prezentujecie się też w bobie, a nawet w krótkich włosach. Pasuje Wam też doczepiana grzywka, jak i własna. Wszyscy pozostali poprzez dobór fryzury dążą do uzyskania takiego właśnie kształtu twarzy.

Jak dobrać fryzurę do twarzy trójkątnej?

Jeżeli masz wąską brodę i szerokie czoło to znaczy, że kształt twojej twarzy można określić mianem trójkątnej. Zatem w tym przypadku absolutnie zrezygnuj z krótkich cięć, które podkreślają zwężenie w dolnej części twarzy. Zdecydowanie lepiej prezentują się fryzury lekko za brodę, ale również włosy długie i półdługie. Świetnie będziesz się prezentować w lokach, czy falach. Jesteś też jedną z tych szczęściar, którym pasuje każda grzywka. Jednak jeżeli nie lubisz nosić grzywki, bo przeszkadza Ci w pracy, to polecamy ci doczepiane grzywki, które możesz zakładać zawsze wtedy, kiedy masz na to ochotę. Mamy dla Ciebie jeszcze jedną radę, zrezygnuj się fryzur na „małą Mi” i postaw raczej na włosy wiatrem czesane.

Twarz kwadratowa – fryzura stylowa

Jedną z gwiazd, które mają kwadratowy kształt twarzy jest Julia Roberts. Jak można zauważyć, jej znakiem rozpoznawalnym są kręcone i długie włosy. Otóż dzięki temu rysy twarzy stają się delikatniejsze. Do takiego kształtu twarzy pasują włosy długie, półdługie. Idealnie sprawdzą się też fryzury cieniowane, czy też tzw. schodki. Warto jednak unikać prostych fryzur, które kończą się na linii żuchwy, podobnie jak bujnych tapirów.

Twarz prostokątna – wybór fryzury ma duże znaczenie

Wiele kobiet mających twarz prostokątną ma problem z doborem odpowiedniej fryzury. Wbrew pozorom wybór czesania nie jest w tym przypadku wcale taki trudny. Wystarczy tylko unikać prostych i długich włosów, a także wysokich uczesań na czubku głowy. Zdecydowanie lepiej postawić na loki, fale. Tutaj również świetnie sprawdzą się uczesania z grzywkami w roli głównej, bądź też doczepianymi grzywkami. Warto też postawić na warstwowe cięcia, albo te asymetryczne.

Najlepsze fryzury do twarzy okrągłej

Wiele kobiet ma kompleksy z powodu okrągłej twarzy. A to błąd. Warto wiedzieć, że taki kształt ma też swoje zalety np. dzięki niemu wygląda się młodziej i bardziej dziewczęco. Dobór fryzury również nie powinien być problemem. W tym przypadku zasada jest prosta, należy unikać pełnych i bujnych fryzur, na rzecz lekkich, asymetrycznych. Zatem warto modelować włosy. Dobrze sprawdzą się loki, fale, ale również proste uczesania. Możesz zdecydować się również na noszenie idealnie gładkiej fryzury. Pasuje ci również kok, czy koński ogon, unikaj tylko mocnych i gęstych grzywek.

Warto wiedzieć, że dobrze dobrana fryzura sprawi, że poczujecie się pewna siebie. Możesz dzięki niej ukryć też mankamenty. Ale pamiętaj o jednej ważnej rzeczy, otóż to co pasuje twojej koleżance, niekoniecznie będzie też pasować Tobie, dlatego przy doborze fryzury koniecznie należy zwrócić uwagę na kształt twarzy. Warto też pamiętać, że umiar jest ważny. Gustowna fryzura jest lepsza niż totalny misz-masz na głowie. Obecnie panuje moda na grzywki, ponieważ wszystkim one pasują, a jak wiadomo zapuszczanie grzywki do łatwych i przyjemnych nie należy, dlatego mamy dla Was radę, zdecydujcie się na doczepiane grzywki (np od Remy-Hair.pl ) . Mają one wiele zalet, począwszy od tego, że są łatwe w pielęgnacji,a kończąc na tym, że gdy się wam znudzą po prostu je ściągniecie.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz