a
Strona głównaUrodaDlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

Dlaczego warto wybierać kosmetyki naturalne?

Dbasz o to, aby zdrowo się odżywiać i odpowiednio pielęgnować swoją skórę, włosy i paznokcie? Troska o piękne ciało powinna objąć także świadomy dobór kosmetyków do makijażu. I nie chodzi tu tylko o odcienie czy konsystencję, ale przede wszystkim skład. Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki naturalne. Sprawdź, dlaczego warto mieć je w swojej kosmetyczce.

Stosowanie kosmetyków naturalnych ma wiele zalet. Składniki organiczne mają moc, dzięki której pomogą Ci wydobyć piękno, podkreślić atuty urody, poprawić jej ewentualne mankamenty. Przede wszystkim preparaty bazujące na darach natury są bezpieczne dla użytkowniczki, a jednocześnie przyjazne dla środowiska. Przy tym swoją skutecznością nie ustępują luksusowym lub drogeryjnym produktom, których skład opiera się głównie na chemii, sztucznych barwnikach, ulepszaczach i aromatach.

Kosmetyki o dobrym składzie

Zastanawiasz się, czy stosowanie kosmetyków naturalnych jest skuteczne i pozwoli Ci uzyskać pożądany efekt? Okazuje się, że siła preparatów do makijażu nie tkwi w składnikach chemicznych, a raczej prawidłowo opracowanej formule.

Kosmetyki o dobrym składzie powinny być pozbawione parabenów, formaldehydów, konserwantów, parafiny czy olejów silikonowych. To jednak tylko niektóre z zakazanych substancji, których obecność w składzie wybranego preparatu powinna Cię zaalarmować. Znacznie lepiej sięgać po te, które uwzględniają m.in.:

  • naturalne olejki — jojoba, arganowy, kokosowy,
  • witaminy — E, C, A,
  • wyciągi z roślin i owoców.

Troska o zwierzęta i środowisko naturalne

Kosmetyki, które określamy jako naturalne, mają nie tylko dobry skład przyjazny dla Ciebie. Są produkowane z poszanowaniem środowiska i z myślą o istotach, które w nim żyją. Absolutnie nie są testowane na zwierzętach, a ich opakowania po utylizacji w żaden sposób im nie zagrażają. Często także producenci podkreślają, że konkretne substancje pochodzą z upraw ekologicznych i były hodowane według restrykcyjnych norm.

Dla kogo kosmetyki naturalne?

Z dobrodziejstw kosmetyków naturalnych mogą korzystać niemal wszystkie kobiety, bez względu na wiek, kondycję skóry czy typ cery. Są częstym wyborem alergiczek i pań, których skóra ma skłonności do podrażnień, a nawet reakcji uczuleniowych.

Generalna zasada w dobieraniu kosmetyków do makijażu mówi, że im krótszy skład, tym lepiej. Tak naprawdę w przypadku tuszu do rzęs czy pomadki można zrezygnować z wielu zbędnych elementów, których celem jest głównie podkręcenie walorów zapachowych czy intensywności odcienia.

Sztuczne zapychacze są pewnego rodzaju barierą, która osadza się na skórze, tworząc efekt maski. W rezultacie blokowane jest przenikanie składników odżywczych w głębsze partie skóry, a ona sama nie oddycha. To z kolei sprzyja powstawaniu zanieczyszczeń i wyprysków.

Każdego dnia jesteś narażona na kontakt z chemią w jedzeniu czy powietrzu. Spróbuj ograniczyć do minimum jej obecność w swoich kosmetykach do makijażu i ciesz się naturalnym efektem oraz doskonałą pielęgnacją cerą.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz