a
Strona głównaTechnologiaCzym są konta e-mail przypisane do hostingu?

Czym są konta e-mail przypisane do hostingu?

Konto pocztowe przypisane do hostingu pozwala na zwiększenie rozpoznawalności marki w Internecie, a także poza nim. Hostingi umożliwiają stworzenie filtrów, zarówno antyspamowych, jak i takich, które pozwolą na katalogowanie pożądanych wiadomości.

Konta e-mail przypisane do hostingu stają się standardem wśród poważnych instytucji działających w Internecie – ułatwiają zbudowanie rozpoznawalności marki. Podczas zamawiania wybranego planu taryfowego u usługodawcy, warto zwrócić uwagę na liczbę gwarantowanych kont pocztowych. Istotna jest także maksymalna udostępniana przestrzeń dyskowa – to właśnie na niej przechowywane będą wszystkie wiadomości, które przychodzą i wychodzą ze skrzynek użytkownika. Mniejsze – lub dopiero rozpoczynające swoją działalność – firmy nie będą prawdopodobnie potrzebowały nielimitowanej liczby kont e-mail, a więc tani hosting za rozsądną cenę wydaje się być w takim przypadku idealnym wyborem.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania hostingu?

Wybierając hosting, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na liczbę oferowanych adresów e-mail – tańsze hostingi ograniczają użytkownika do mniejszej ich liczby, te droższe pozwalają na nielimitowane tworzenie kont pocztowych. Wielu usługodawców pozwala na stworzenie przydatnych filtrów, dzięki nim można odrzucić niechcianą korespondencję i posegregować pożądaną do oddzielnych skrzynek, co ułatwi zarządzanie pocztą i firmą. Z drugiej strony, należy zainteresować się możliwością wykorzystania protokołu SMTP, który uniemożliwi wysyłkę spamu z adresów firmowych, co mogłoby negatywnie wpłynąć na wizerunek użytkownika. Warto upewnić się co do jakości stosowanego przez hosting programu antywirusowego. Uchroni on użytkownika przed wykradzeniem, a nawet stratą jego poufnych firmowych danych. Innym parametrem jest stosowanie certyfikatów SSL w celu poświadczania wiarygodności firmy i ochrony przed ingerencją osób trzecich w korespondencję z kontrahentami.

Dlaczego firmowy e-mail jest taki ważny?

Wielu użytkowników poczty elektronicznej z pewnością przechodziła przez etap szukania wolnej nazwy użytkownika u wybranego usługodawcy poczty. Posiadając firmowe konto e-mail, klient pozbawia się tego problemu. To rozwiązanie przynosi wiele korzyści. Najważniejszymi są: zwiększona rozpoznawalność marki i dodatkowa reklama, a także poprawa bezpieczeństwa.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz