a
Strona głównaEkonomiaNa czym polega factoring dla firm?

Na czym polega factoring dla firm?

Faktoring to kompleksowa usługa finansowania, która przynosi małym i średnim firmom wiele korzyści. Zjawisko to staje się coraz popularniejsze, gdyż pozytywnie wpływa na funkcjonowanie i rozwój przedsiębiorstw.

Faktoring – wygodna i bezpieczna forma finansowania

Pod pojęciem faktoringu kryje się usługa mająca na celu zachowanie płynności finansowej w przedsiębiorstwie. Podmioty, które uczestniczą w transakcjach to:

  • faktor, czyli instytucja finansowa, która nabywa wierzytelność (firma faktoringowa)
  • faktorant, czyli przedsiębiorca, który zbywa wierzytelność
  • dłużnik faktoringowy, czyli kontrahent faktoranta, który zobowiązał się do opłacenia faktury we wskazanym wcześniej terminie.

Usługa finansowania polega na odkupieniu faktury, którą przedsiębiorstwo wystawiło na kontrahenta, przez firmę faktoringową. Po przejęciu faktury, przelewa ona środki na konto faktoranta, a ten reguluje płatność należną faktorowi, gdy otrzyma pieniądze od dłużnika faktoringowego. Za usługę finansową najczęściej pobierane jest wynagrodzenie w formie prowizji oraz inne opłaty, które uzależnione są od wartości i ilości wierzytelności, a także czasem między wypłaceniem środków przez przedsiębiorstwo, a późniejszym uregulowaniem należności.

Zalety faktoringu

Faktoring na https://nfg.pl/ przeznaczony jest przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorstw, którym zależy na zachowaniu płynności finansowej. Łatwa obsługa panelu pozwala bez problemu wprowadzić odpowiednie informacje i otrzymać pieniądze często tego samego dnia. To doskonałe rozwiązanie dla firm, których klienci domagają się faktur z odroczonym terminem spłaty lub firm które chcą się zabezpieczyć przed niewypłacalnymi kontrahentami. Usługi faktoringu pozytywnie wpływają na rozwój przedsiębiorstw, ponieważ zapewniają im szybki dostęp do środków finansowych, często potrzebnych na opłacenie bieżących wydatków (np. składek do ZUS). Dodatkowo rozwiązanie to zapewnia stały dopływ kapitału obrotowego, co jest niezwykle ważne, kiedy przedsiębiorca nie ma zdolności kredytowej.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz