a
Strona głównaLifestyleCrossfit – czy warto trenować?

Crossfit – czy warto trenować?

Crossfit w Krakowie

Ostatnie lata pokazały, że coraz więcej Polaków jest zainteresowanych zdrowszym trybem życia. Z tego powodu, popularnością cieszą się najróżniejsze diety, a siłownie pękają w szwach. Wiele osób nie jest jednak pewnych co do tego, jakiego rodzaju trening powinny wykonywać. Oczywiście, warto w takiej sytuacji skonsultować się z profesjonalnym trenerem, który może nam zaproponować różne możliwości, w tym także Crossfit.  Czy jednak ten typ treningu jest dla każdego?

Skąd się wziął Crossfit?

Trening ten został stworzony z myślą o amerykańskich policjantach. Autorem programu jest Greg Glassman, który twierdzi, że trening ten może być wykorzystywany przez każdego, niezależnie od kondycji fizycznej czy też wcześniejszego przygotowania. Wystarczy determinacja i chęci, aby przy pomocy poszczególnych ćwiczeń, wykonywanych każdego dnia, zyskać świetną formę. Warto jednak trenować pod okiem profesjonalisty, gdyż dzięki temu zyskamy pewność, iż każde z ćwiczeń jest wykonywane prawidłowo.

Trener Crossfit – jaki powinien być?

Przede wszystkim, musimy mieć pewność, że osoba do której się zwracamy, posiada kwalifikacje do trenowania innych osób. Z tego powodu, bardzo dobrym rozwiązaniem jest korzystanie z usług renomowanych siłowni, które zatrudniają wyłącznie dobrze przeszkolonych trenerów. Czasem wiąże się to z nieco większym wydatkiem, ale pamiętajmy, że nie można oszczędzać na własnym zdrowiu.

Jeśli chcielibyśmy dodatkowo sprawdzić czy wybrany przez nas trener Crossfit jest rzeczywiście profesjonalistą, z którym dobrze się pracuje, pomocny może okazać się internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, aby odnaleźć opinie na temat najlepszych fachowców w mieście. Możemy także wpisać imię i nazwisko konkretnego trenera, by sprawdzić czy jego podopieczni są zadowoleni z usług jakie oferuje. W ten sposób, szybko przekonamy się, czy warto oddawać się w jego ręce.

Crossfit  w Krakowie – zajęcia indywidualne czy grupowe?

Crossfit jest treningiem, który można wykonywać zarówno samodzielnie, jak i w grupie. To którą z tych opcji wybierzemy zależy głównie od naszych osobistych preferencji. Jeśli chodzi o zajęcia Crossfit odbywające się w Krakowie- to miasto ma nam na prawdę wiele .Praktycznie każda siłownia posiada w swojej ofercie zajęcia grupowe skoncentrowane właśnie na tym programie treningowym. Co więcej, zwykle istnieje podział, ze względu na stopień zaawansowania uczestników. Z łatwością znajdziemy zatem zajęcia dla osób zupełnie początkujących.

Jeśli szukasz profesjonalnego trenera zajęć Crossfit w Krakowie odwiedź oficjalną stronę trenera Sebastiana Stoch i umów się na darmowy pierwszy trening – https://www.sebastianstoch.pl/uslugi/crossfit-krakow/

Crossfit w Krakowie

Wiele osób, zwłaszcza tych, które nigdy nie odwiedzały siłowni, preferuje jednak zajęcia indywidualne. W tym przypadku, musimy umówić się na spotkanie z trenerem personalnym, który dopasuje trening oraz jego intensywność do naszych możliwości. Co prawda, niektórzy uważają, że taki program można również realizować w domu, jednak nie jest to zalecane. Po pierwsze, na siłowni mamy dostęp do wszystkich potrzebnych nam sprzętów. A po drugie, szczególnie osoby początkujące, powinny ćwiczyć pod okiem fachowca.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz