a
Strona głównaLifestyleCo warto zwiedzić w Polsce [cz. II]

Co warto zwiedzić w Polsce [cz. II]

Co warto zwiedzic w Polsce

Na myśl o rekreacji i zabawie w gronie rodzinnym wiele osób wymienia głównie atrakcje, jakich można doświadczyć w światowej sławy kurortach czy rozmaitych centrach rozrywki. Wypoczynek wakacyjny w Polsce to dla większości pobyt nad Bałtykiem i próby znalezienia skrawka wolnej plaży. Nie umniejszając urokliwym miastom Pomorza czy zjawiskowym górskim krajobrazom. To nie jedyne alternatywy. Atrakcje stanowiące odpowiedź na pytanie, co warto zwiedzić w Polsce można znaleźć w każdym z województw. Oto przykłady.

Zwiedzanie na ogół kojarzy się nam z podziwianiem zabytków, sanktuariów, których rzeczywiście w Polsce jest niezwykle dużo. Tymczasem w kraju nie brakuje również miejsc, które oferują różnego rodzaju rozrywkę – związaną z aktywnością na świeżym powietrzu lub pod ziemią. Zatem co warto zwiedzić w Polsce? Z pewnością godnym polecenia miejscem na spędzenie czasu z rodziną jest Energylandia. Ten zajmujący ogromny obszar park rozrywki jest położony w Zatorze, w Małopolsce. Istnieje dopiero od kilku lat, ale już przyciąga rzesze odwiedzających dzięki atrakcjom dostosowanym do wymagań użytkowników w każdym wieku. Dodatkowy atut miejsca to festiwale muzyczne regularnie odbywające się na jego terenie. Jeśli jednak interesują nas bardziej edukacyjne atrakcje, to dobrym wyborem będzie wizyta w stolicy. Poza licznymi zabytkami mieści się tam też Interaktywne Muzeum Centrum Nauki Kopernik. Ma ono za zadanie umożliwiać nie tylko oglądanie, ale i uczestnictwo w eksperymentach naukowych. To instytucja, której patronuje m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Co warto zwiedzic w Polsce

Poza centrami rozrywki istotnym punktem na każdej „wycieczkowej mapie” (zwłaszcza, jeżeli podróżujemy z dziećmi) są ogrody zoologiczne. Największe i najlepiej utrzymane znajdują się we Wrocławiu oraz w Poznaniu, ale to nie jedyna możliwość. Trendem popularnym od kilku lat są także tzw. leśne parki niespodzianek. Można je odwiedzić m.in. w Ustroniu czy Katowicach. Można tam obserwować (a czasem nawet karmić dostępną na miejscu karmą) zwierzęta w ich naturalnym habitacie. Atrakcje sportowe to kolejna pozycja obowiązkowa na liście. W wielu miastach organizowane są wycieczki rowerowe, spławy kajakowe, na niewielkich lotniskach istnieje możliwość lotu na paralotni. W większości ceny są tutaj korzystne, zwłaszcza w mniejszych ośrodkach warto więc zmierzyć się ze swoim strachem.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Latest comments
  • Energylandia to miejsce, w którym świetnie zabawią się zarówno dorośli jak i dzieci.

Zostaw komentarz