a
Strona głównaUrodaChcesz odzyskać młodszy wygląd? Wyceluj laserem frakcyjnym w zmarszczki.

Chcesz odzyskać młodszy wygląd? Wyceluj laserem frakcyjnym w zmarszczki.

Czujesz się młoda duchem, jednak zmarszczki na twarzy nie dają zapomnieć o upływającym czasie? Możesz odzyskać młodzieńczy wygląd w prosty sposób – kilka wizyt w gabinecie medycyny estetycznej wystarczy, aby odjąć sobie lat. Z pomocą przychodzi laser frakcyjny – sprawdź, na czym polega jego działanie.

Laser frakcyjny to zaawansowane urządzenie, które od lat wykorzystywane jest na szeroką skalę w medycynie estetycznej. Duże zainteresowanie zabiegami wynika nie tylko z wielopłaszczyznowego zastosowania, ale również bardzo dobrych efektów – także w przypadku usuwania zmarszczek. Taka metoda stanowi więc bezinwazyjną alternatywę m.in. dla operacyjnego liftingu twarzy.

Usuwanie zmarszczek laserem frakcyjnym – na czym to polega?

Wykorzystywany w gabinecie medycyny estetycznej Aesthetic laser frakcyjny to urządzenie ablacyjne. Taka konstrukcja pozwala na emisję wiązki światła przyczyniającej się do celowego uszkodzenia komórek w głębszych warstwach skóry oraz na jej powierzchni.

Światło laserowe, które pada na skórę, zostaje pochłonięte przez cząsteczki wody znajdujące się w tkankach. Wysoka temperatura sprawia, że komórki w bezpośrednim sąsiedztwie ulegają uszkodzeniu. Powstają oparzenia, które otoczone są siatką zdrowej skóry. Pozwala to na rozpoczęcie procesu leczenia bez widocznych ran. W tym przypadku laserowe usuwanie zmarszczek ma na celu stymulowanie skóry do produkcji kolagenu i elastyny.

Cały proces odbywa się w sposób kontrolowany, dlatego zabieg jest bezpieczny i nie wiąże się z powstawaniem trudno gojących się ran. Nie wymaga przy tym długiego okresu rekonwalescencji.

Laser frakcyjny – czy faktycznie usuwa zmarszczki?

Dużą przewagą usuwania zmarszczek za pomocą lasera frakcyjnego są szybko widoczne efekty. Pierwsze rezultaty mogą pojawić się już po kilku dniach – oczywiście w zależności od głębokości zmarszczek.

„Efektem ubocznym” zabiegu jest wyraźne ujędrnienie i zwiększenie elastyczności skóry. Jest to zasługa stymulowania produkcji kolagenu. Jednocześnie twarz nabiera gładkości i staje się promienna.

Chcąc jak najdłużej utrzymać zadowalające rezultaty zabiegu, należy wykonać serię zabiegów.

Laser frakcyjny nie dla wszystkich

Chociaż zabiegi laserem frakcyjnym charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, nie są wskazane dla wszystkich osób. Z redukcji zmarszczek w ten sposób muszą zrezygnować osoby, które:

  • mają skłonność do bliznowców,
  • przyjmują leki immunosupresyjne,
  • stosują kosmetyki z retinolem (odmładzające),
  • przyjmują retinoidy,
  • zmagają się z chorobą nowotworową,
  • mają aktywną opryszczkę.

Ponadto przeciwwskazaniem jest ciąża oraz okres laktacji.

Przyjmując leki lub zioła światłouczulające, należy je odstawić na ok. 10 dni przed przystąpieniem do zabiegu. W przeciwnym razie terapię odmładzającą trzeba przesunąć w czasie.

Laser frakcyjny to urządzenie, dzięki któremu nie tylko pozbędziesz się zmarszczek. Sprzęt wykorzystywany jest także do usuwania rozstępów, przebarwień, blizn czy uszkodzeń słonecznych.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz