a
Strona głównaEkonomiaBudowa domu bez kredytu – czy to możliwe?

Budowa domu bez kredytu – czy to możliwe?

dom kredyt

Budowa domu jednorodzinnego to olbrzymi wydatek, który duża część inwestorów decyduje się sfinansować z kredytu hipotecznego. Przerażają Cię wieloletnie zobowiązania i chcesz postawić dom korzystając z własnych środków? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci zrealizować ten cel!

Ogranicz koszty

Jeśli nie dysponujesz dużą gotówką, ale chcesz wybudować wymarzoną nieruchomość bez pomocy kredytu bankowego, zacznij od realnej oceny swoich możliwości finansowych i dostosowania do nich projektu budynku. Luksusowa willa o dużym metrażu, innowacyjnym designie czy nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych może nie być w Twoim zasięgu, zwłaszcza jeśli na horyzoncie nie rysuje się duża podwyżka w pracy. Pomyśl o prostym projekcie do 100-120 metrów kwadratowych – prawdopodobieństwo, że koszt takiej inwestycji Cię przerośnie jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku okazałych willi.

Stwórz plan oszczędzania i ustal własny rytm budowy

Budowa domu bez wspomagania się kredytem hipotecznym wymaga zgromadzenia sporego kapitału początkowego, który umożliwi zakup działki oraz rozpoczęcie części prac. Inwestycję należy dobrze przemyśleć i rozpocząć gromadzenie funduszy czasem nawet kilka lat przed pierwszym postawieniem stopy na działce. Eksperci zalecają systematyczne oszczędzanie – comiesięczne przelewanie sporych sum na specjalne konto, z którego nie można wyciągnąć środków przed upływem ustalonego wcześniej czasu. Pamiętaj również, że budowa domu jednorodzinnego bez kredytu może wiązać się z koniecznością odkładania pewnych prac w czasie – wszystko zależy od aktualnej sytuacji finansowej. Warto rozważyć wykonanie niektórych prac samodzielnie lub z pomocą rodziny – to na pewno pomoże zmniejszyć koszty.

Prace wykończeniowe

Unikasz kredytów hipotecznych, które oznaczają konieczność spłacania zobowiązania przez min. 25 lat? Na samym etapie wykańczania nieruchomości możesz jednak zdecydować się na szybką pożyczkę, która umożliwi załatanie dziur budżetowych i zakup niezbędnego wyposażenia. Pożyczka ratalna w ratkomat.pl zapewni Ci nawet 10 tysięcy złotych bez wychodzenia z domu – wniosek można złożyć online. Zobowiązanie jest rozbijane na wiele dogodnych rat, dzięki czemu jego spłacanie nie obciąża domowego budżetu.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz