a
Strona głównaUrodaBoswellia serrata- czym jest?

Boswellia serrata- czym jest?

Boswellia serrata

Kadzidłowiec to inne określenie na od dawien dawna wykorzystywaną w medycynie boswellię serratę, czyli tajemniczo brzmiącą roślinę egzotyczną porastającą obszary Indii. Na czym opiera się jej działanie? Zobacz w dalszych częściach niniejszego informatora.

Silne właściwości

Doskonale znany w kosmetyce, ponieważ przyczynia się do poprawy elastyczności skóry. Zwiększa jej jędrność a zarazem zmniejsza proces produkcji sebum. Jest remedium na choroby stawowe oraz pozwala wyciągnąć ludzi z zaawansowanych stadiów depresji. To sposób na łagodzenie nieprzyjemnych symptomów chorób nowotworowych, a także niezwykle skuteczny lek na astmę. Niweluje choroby reumatoidalne. Wyciąg z kadzidłowca umożliwia redukcję tak zwanego złego cholesterolu, czyli LDL. Co więcej, obniża trójglicerydy we krwi i pozwala na poprawienie pracy mięśnia sercowego. To panaceum na choroby oddechowe, w tym problemy z oskrzelami i płucami. Podawany w racjonalnej dawce przyczynia się do zintensyfikowania pracy wątroby. Jest surowcem leczniczym i wykazuje właściwości przeciwzapalne. Ma charakterystyczny ale przyjemny zapach, dlatego nie ma się co dziwić, że korzystnie oddziałuje na zatoki.

Z dzikich rejonów Afryki

Boswellia serrata jest drzewem typowym dla nieosiedlonych terenów kontynentu afrykańskiego. Ponadto, ta średniej wielkości roślina występuje także na Półwyspie Arabskim. Często można ją spotkać w Indiach. Leczy, zapobiega i łagodzi. Poprzez rozliczne związki zawarte w kadzidłowcu, można poprawić urodę, gdyż badania potwierdziły, że opisywany gatunek doskonale wpływa na infekcję paznokci oraz skórę. Działa przeciwlękowo i osłania błonę śluzową jelita. Zapobiega chorobie Leśniakowskiego-Crohna. Przynosi ulgę przy zespole jelita drażliwego. Pozytywnie wpływa na zdolności poznawcze. Potęguje koncentrację i polepsza pamięć. Dzięki regulowaniu poziomu cukru we krwi, odgrywa istotną funkcję u diabetyków. Specjaliści od lat zajmujący się badaniem właściwości boswellii serraty podkreślają, że doskonale radzi ona sobie z hamowaniem procesu rozwoju raka jelita grubego. To także sposób na uniknięcie białaczki oraz guzów mózgu. Mimo, że kadzidłowiec występuje zwłaszcza w dalekiej Afryce, stanowi on ogólnodostępny suplement diety. Jednym z miejsc dystrybucji preparatów na bazie Boswelii serraty okazuje się znany sklep witaminyswanson.pl.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz