a
Strona głównaTechnologiaAplikacja mobilna GPS do monitorowania floty – poznaj jej możliwości

Aplikacja mobilna GPS do monitorowania floty – poznaj jej możliwości

Wiedza to podstawa, szczególnie w biznesie. Przy prowadzeniu działalności, której trzon zasadza się na korzystaniu z floty pojazdów będących stale w ruchu, ta wiedza przydaje się podwójnie. Stąd pomysł na aplikację mobilną dla kadry kierowniczej.

Łączność w każdej chwili

Chociaż rozbudowana sieć telefonii komórkowej umożliwia bycie w kontakcie praktycznie dwadzieścia cztery godziny na dobę, nie zawsze możemy spokojnie i wygodnie rozmawiać przez telefon. Pozostaje też kwestia zapisu uzyskiwanych w ten sposób informacji. Nie zawsze pod ręką jest coś do pisania, a notowanie na telefonie w trakcie rozmowy nie należy do najwygodniejszych. Wiadomości tekstowe sprawdzają się tylko w mocno ograniczonym zakresie. Właśnie dlatego powstają aplikacje GPS do monitoringu pojazdów. To prosty, bezpieczny i skuteczny sposób na stały i bezpośredni dostęp do wiedzy o posiadanych pojazdach, ich stanie technicznym, miejscu postoju, przebytej trasie. To także dostęp do informacji o dostępności zatrudnionych pracowników. Jednym słowem – dzięki aplikacji mobilnej możemy cały czas trzymać rękę na pulsie wszędzie tam, gdzie mamy do dyspozycji internet i urządzenie mobilne – smartfon, tablet, iPad, iPhone.Aplikacje GPS dedykowane są bowiem urządzeniom wyposażonym zarówno w oprogramowanie Android, jak i iOS.

Podstawowe funkcje

Użytkownicy aplikacji mobilnej GPS do monitorowania floty z pewnością najbardziej zainteresują się możliwościami, jakie ona niesie. A są one niemałe. Wystarczy wymienić kilka z nich:

– możliwość wyznaczenia ważnej z biznesowego punktu widzenia geosfery i możliwość bieżącego monitorowania aktywności w tym rejonie,

– aktualizacja w czasie niemal rzeczywistym położenia każdego pojazdu i sprzętu będącego w ruchu,

– ustalenie pojazdów i pracowników znajdujących się w konkretnej lokalizacji i przydzielenie im zadań,

– dostęp do wysokiej jakości zdjęć satelitarnych ułatwiających lokalizację floty,

– monitoring grupowy i bieżące raporty na temat jakości i wydajności pracy,

– dostęp do informacji o nieoczekiwanych i niepożądanych działaniach kierowców – przykładem niech będzie przekraczanie dozwolonej prędkości.

Podstawowe korzyści

Wszystkie wymienione wyżej funkcje mają za zadanie usprawnić zarządzanie flotą i pozwolić na wprowadzenie oszczędności w firmie. Dzięki stałemu monitoringowi możliwe będzie:

– zminimalizowanie zużycie paliwa,

– zoptymalizowanie trasy przejazdu,

– wyeliminowanie do niezbędnego minimum liczby kilometrów przejechanych poza wyznaczoną trasą,

– monitorowanie czas pracy kierowców,

– wydajne zarządzanie zasobami ludzkimi,

– minimalizowanie kosztów prowadzenia działalności i maksymalizowanie zysków.

– obniżenie kosztów ubezpieczenia nawet o 20%,

– łatwiejsze odzyskanie pojazdu w przypadku kradzieży.

Wiedza to podstawa skutecznego zarządzania

W nowocześnie zarządzanej firmie nie może zabraknąć dobrego przepływu informacji. Brak takowego rodzi wymierne straty zarówno w dziedzinie finansów, jak i zasobów sprzętowych. Aplikacja mobilna to rozwiązanie, które znacznie przyspieszy i ułatwi podejmowanie decyzji. Pomoże rozwiązywać problemy na bieżąco, bez względu na to, czy osoba decyzyjna przebywa aktualnie w biurze, czy poza nim.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz