a
Strona głównaLifestyle5 patentów na rzadki zarost. Poznaj je wszystkie

5 patentów na rzadki zarost. Poznaj je wszystkie

rzadki zarost

Wielu młodych mężczyzn chciałoby zapuścić długą brodę, ale kiepsko im to wychodzi. Co robią źle? Być może nic, a może błąd tkwi w trybie życia. Dziś spróbujemy rozstrzygnąć tę kwestię i podsunąć 5 patentów na rzadki zarost. Wszystkie są sprawdzone i warto stosować je w pakiecie. Niewątpliwie podczas zapuszczania zarostu konieczne będzie golenie tych miejsc, które chce się pozostawić gładkie. Jak wiadomo zarost bywa nieokiełznany, dlatego przyda się dobry zestaw do golenia, zawierający pędzel do golenia. A teraz przejdźmy już do meritum, czyli tego jak z koziej bródki stworzyć pokaźnych rozmiarów brodę drwala.

Po pierwsze: cierpliwość

Kluczowe znaczenie przy zapuszczaniu brody ma cierpliwość. Trudno bowiem wyobrazić sobie, że w kilka dni urośnie Ci gęsta broda, jeśli Twój zarost jest rzadki. Jednak jest tu promyk nadziei. Mianowicie męska broda zwykle gęściej rośnie dopiero około 30 roku życia, a czasem nawet później. Jest to zwykle uwarunkowane genetycznie. Czy można coś na to poradzić? Oczywiście są sposoby aby stymulować wzrost brody. Zatem nie musisz siedzieć z założonymi rękami i czekać aż wreszcie zagęści się Twój zarost.

Po drugie: dobry szampon i odżywka do brody

Jeśli już posiadasz coś na kształt brody, jeszcze mało gęstej, ale jednak widocznej, to powinieneś zainwestować w dobry szampon. Nie możesz jednak sięgać po produkt 3w1, czyli żel do ciała, peeling i szampon do włosów w jednym, gdyż takie produkty nie będą sprzyjać wzmocnieniu Twojej brody. Pełne są parabenów i innych sztucznych składników, które osłabiają strukturę włosów. Zatem szampon dedykowany do brody jest najlepszym i jedynym rozwiązanie. Ma naturalny i niezbyt długi skład, dobrze się pieni i nie powoduje obniżenia produkcji sebum. Tak jak w przypadku włosów na głowie jego obniżenie jest kluczem do ładnej fryzury, tak w przypadku brody jest wręcz odwrotnie. Musi być ona odpowiednio nawilżona, a to nawilżenie zapewnia włosom na brodzie zbilansowana produkcja łoju w skórze. Do szamponu warto dokupić odżywkę, która wzmacnia włosy na brodzie. Tutaj również konieczny będzie produkt przeznaczony jedynie do brody, bogaty w kompleks witamin A,C i E, które pozytywnie wpływają na włosy i skórę.

Po trzecie: peeling skóry twarzy ma znaczenie

Proces zapuszczania brody jest długotrwały, dlatego trzeba pobudzić włosy na twarzy do wzrostu. Najlepszym sposobem na to jest poprawa mikrokrążenia w skórze. A co najlepiej na nią działa? Peeling. Oczywiście ze względu na to, że znów musisz uważać na skład kosmetyków najbezpieczniejszą opcją będzie peeling mechaniczny, czyli pozbywanie się martwego naskórka. Pomocny okazuje się męski pędzel do golenia. Oczywiście najlepiej wybrać taki z naturalnym borsuczym włosiem. Jednak ponieważ golenie w Twoim przypadku ogranicza się do kilku stref możesz postawić jeszcze na nieco inny produkt. Zamiast pędzla do golenia do peelingu świetnie nada się kartacz. Pewnie zastanawiasz się co to takiego? A być może już słyszałeś? Nie, nie chodzi o pyzę ziemniaczaną, a nazywaną w ten sposób szczotkę do brody. Świetnie rozczesuje włoski. Nie może równać się z nią żaden grzebień. Broda staje się gładsza, a krążenie w skórze jest pobudzone.

Po czwarte: ćwiczenia i sen

Kiedy już kwestię codziennej pielęgnacji mamy za sobą możemy zwrócić uwagę na równie ważne kwestie. Wzrost włosów jak wiadomo stymuluje testosteron. Jego wydzielanie możesz pobudzać. Oczywiście istnieją suplementy diety. Jednak na samym początku spróbuj naturalnego sposobu. Aktywność fizyczna najlepiej pobudza zwiększoną produkcję testosteronu. Jednak same ćwiczenia nie wystarczą, gdyż równie ważna jest odpowiednia dawka snu, co potwierdzą wszystkie osoby na co dzień budujące masę i rzeźbę. Zatem dzięki ćwiczeniom zadbasz o swoje zdrowie, poprawisz kondycję, a jednocześnie wpłyniesz na zagęszczanie się Twojej brody.

Po piąte: farbowanie brody

Ostatni patent dla niektórych może być nieco kontrowersyjny, jednak jeśli jest dobrze wykonany, to naprawdę działa. Jeśli jesteś blondynem, szatynem bądź jesteś rudy, to Twój zarost niekoniecznie jest bardzo wyraźnie widoczny. Możesz zatem zdecydować się na jego farbowanie. Oczywiście nie polecamy robić tego samodzielnie, gdyż z pewnością uzyska się efekt nie spektakularny, a raczej karykaturalny. Odcień brody należy bowiem dobrać do włosów. Najlepiej farbowanie brody powierzyć specjaliście, czyli barberowi. Z takiej usługi wbrew pozorom korzysta wielu celebrytów. Mało widoczna broda od razu stanie się wyraźniejsza, podobnie jak dopiero rosnący, jeszcze nieco meszkowaty zarost.

Teraz już wiesz wszystko o zapuszczaniu brody. Musisz oczywiście pamiętać również o zbilansowanej diecie. Powinna być bogata w białko, witaminę B6 i B12, a także kompleks witamin A, C i E. Połączenie kilku metod może sprawić, że wreszcie będziesz mógł pochwalić się brodą, o jakiej zawsze marzyłeś.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz