a
Strona głównaTechnologia4 marki, które zadbają o układ hamulcowy w Twoim samochodzie

4 marki, które zadbają o układ hamulcowy w Twoim samochodzie

uklad hamulcowy

Najbardziej podatne na zużycie elementy układu hamulcowego to bez wątpienia tarcze i klocki hamulcowe, bez których sprawne i bezpieczne zatrzymanie auta nie jest możliwe. Dostępność tych elementów na rynku jest olbrzymia, a sama oferta może przyprawić niejednego kierowcę o zawrót głowy. Wybierając tarcze i klocki hamulcowe do swojego samochodu nie warto oszczędzać. Warto za to postawić na produkty sprawdzonych i renomowanych producentów.

Niemiecki Bosch

Jednym z godnych poleceniach producentów elementów układu hamulcowego jest na pewno niemiecka marka Bosch. Od lat firma ta dostarcza na światowy rynek motoryzacyjny jedne z najlepszych produktów do układów hamulcowych, które niejednokrotnie trafiają bezpośrednio na pierwszy montaż samochodów. Tarcze i klocki hamulcowe w ofercie Ucando.pl charakteryzują się bardzo dobrym przewodnictwem cieplnym, co zapobiega powstawaniu wszelkich zniekształceń pod wpływem wysokiej temperatury. Klocki hamulcowe Bosch słyną z tego, że zużywają się wyjątkowo równomiernie, co jest związane ze stałym współczynnikiem tarcia.

Amerykański TRW

Kolejnym producentem elementów układu hamulcowego, którym warto się zainteresować, jest amerykańska firma TRW, która każdego roku dostarcza na światowy rynek motoryzacyjny kilkanaście milionów wysokiej jakości tarcz i klocków hamulcowych. Są one bardzo często stosowane na pierwszym montażu w fabrykach samochodowych. Klocki hamulcowe TRW są produkowane z wykorzystaniem technologii COTEC, która pozwala na o wiele szybsze dopasowanie się klocków do zacisków, niż ma to miejsce w przypadku innych produktów tego typu.

ATE od Continental

Bardzo popularnym wśród kierowców producentem elementów układu hamulcowego jest marka ATE, należąca do koncernu Continental. Produkty ATE są najczęściej stosowane w niemieckich markach samochodów takich, jak np. Volkswagen czy też BMW. Tarcze i klocki hamulcowe ATE charakteryzują się bardzo niskim współczynnikiem drgań oraz odchyłach w grubości, co praktycznie wyeliminowuje problem tzw. bić w układzie hamulcowym.

Włoskie Brembo

Obok amerykańskich i niemieckich marek zajmujących się produkcją bardzo dobrej jakości elementów układów hamulcowych, wysokiej miejsce zajmuje również włoska marka Brembo, której produkty wykorzystuje się nie tylko w samochodach sportowych, ale równie w seryjnych autach osobowych. Tarcze i klocki marki Brembo cechują się bardzo dobrą wytrzymałością na wysokie temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne, a tarcze włoskiej firmy posiadają jeden z najnowocześniejszych systemów odprowadzania ciepła.

Wybierając tarcze i klocki hamulcowe warto postawić na renomę producenta. Kupując najtańsze elementy układu hamulcowego, wyrzucamy pieniądze w błoto. Takie produkty zazwyczaj bardzo szybko ulegają zużyciu i dodatkowo generują nieznośny hałas, a ich skuteczność hamowania pozostawia wiele do życzenia.

Napisane przez

Cześć! Jestem Irmina. Stworzyłam ten portal, ponieważ w dobie zalewu informacji sama poszukiwałam miejsca, w którym będę mogła znaleźć i poukładać najcenniejsze dla siebie wiadomości. Mam nadzieję, że znajdziesz u to, czego szukasz :)

Brak komentarzy

Zostaw komentarz